Wereldwijde afname patentaanvragen

Minder uitvindingen door crisis» Minder uitvindingen door crisis Foto: Steve Rhodes / Flickr / Creative Commons / by-nc-sa

Door de economische crisis is het aantal internationale patentaanvragen voor het eerst in ruim dertig jaar gedaald. Dat concludeert de World Intellectual Property Organisation (WIPO), een VN-organisatie die zich met intellectueel eigendom, patenten en merken bezighoudt.

In totaal ontving de organisatie in 2009 zo'n 156.000 patentaanvragen, een afname van 4,5 procent.

Een van de grootste verliezers is de VS. Het aantal aanvragen daalde met 11 procent tot zo'n 46.000 patenten. Toch voert het land nog altijd de lijst patentaanvragers aan.

Meer in Nederland
Stijgingen waren er in het oosten van Azië. China, nummer vijf op de lijst, zag het aantal patentregistraties stijgen met bijna 30 procent. Japan, nummer twee, met 3,6 procent.

Ook in Nederland is het aantal patentaanvragen toegenomen. In 2009 werden er 4500 patenten geregistreerd, een toename van 3 procent. Nederland blijft hierdoor nummer acht op de lijst.

Philips, 's lands grootste aanvrager van patenten, zakte van plek drie naar plek vier op de bedrijvenlijst. Die lijst wordt aangevoerd door het Japanse Panasonic.  

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 142 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1261 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3090 keer afgespeeld

Meer video en audio