Amsterdam schrapt 500 tot 800 banen

De gemeente Amsterdam schrapt de komende vier jaar tussen de 500 en 800 banen. Het is één van de maatregelen om de begroting van de stad sluitend te krijgen.

Amsterdam heeft al een vacaturestop ingesteld en hoopt de banenreductie op het stadhuis en bij de centrale diensten via natuurlijk verloop te realiseren. Bij de gemeente werken zo'n 9000 ambtenaren.

De economische crisis maakt een forse sanering onvermijdelijk, zegt wethouder Asscher. In 2014 moet de gemeente per jaar structureel 248 miljoen euro minder uitgeven.

Deel deze pagina

Video

Honderden banen weg bij gemeente Amsterdam

Bij de gemeente Amsterdam verdwijnen de komende jaren 500 tot 800 banen. Dat is het gevolg van een grote bezuinigingsoperatie.

Audio

  • Wethouder Asscher over bezuinigingen Amsterdam Bij de gemeente Amsterdam verdwijnen de komende vier jaar naar verwachting 500 tot 800 banen. Het is maar één van de maatregelen... die de gemeente neemt in een omvangrijke bezuinigingsoperatie die de stad doorvoert. Aan de telefoon wethouder Financiën, Lodewijk Asscher.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 250 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1366 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3355 keer afgespeeld

Meer video en audio