G7 scheldt schulden Haïti kwijt

De ministers van Financiën van de G7 bijeen in Canada» De ministers van Financiën van de G7 bijeen in Canada Foto: AFP

De zeven rijkste industrielanden zullen het geld kwijtschelden dat Haïti bij deze landen heeft uitstaan. De Canadese minister van Financiën heeft dat gezegd na een vergadering van de G7 in Canada.

Voordat Haïti vorige maand werd getroffen door een zware aardbeving was het al een van de armste landen ter wereld. De minister roept ook internationale instellingen op om de schulden van Haïti kwijt te schelden.

Blijven steunen
Op de bijeenkomst in Canada is verder afgesproken dat de zeven rijkste industrielanden hun economieën blijven steunen totdat blijvend herstel is bereikt.

Met die mededeling wil de G7 de financiële markten geruststellen. Die kregen deze week te maken met forse koersdalingen.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio