Kabinet wil nationaal pensioenregister

Euromunten en biljetten Euromunten en biljetten Foto: Donaldtownsend / Flickr - Creative Commons - by nc sa

Het kabinet wil volgend jaar een nationaal pensioenregister, waarin iedereen een overzicht kan vinden van de opbouw van zijn AOW en aanvullend pensioen.

Met zo'n register hebben mensen een compleet overzicht van hun oudedagsvoorziening, ook als ze verschillende werkgevers hebben gehad. De pensioenfondsen en de Sociale Verzekeringsbank, die de AOW uitvoert, leveren de gegevens voor het register aan.

De gegevens in het register zullen alleen in te zien zijn door de mensen zelf door gebruik van het DigiD.

De commissies Goudswaard en Frijns hebben aangedrongen op betere communicatie over pensioen en AOW. Het plan is volgens het kabinet in lijn met de adviezen van de commissies.

Video en Audio

Meer video en audio