»
Tekening van Cassini in een baan om Saturnus
NASA De Amerikaans-Europese ruimtesonde Cassini zal, als hij blijft functioneren, nog zeven jaar onderzoek doen naar Saturnus en zijn manen en ringen. NASA heeft de missie verlengd tot 2017. Dat betekent dat de sonde bijna tien jaar langer mee moet dan was voorzien bij de lancering in 1997.
"Deze missie blijft verrassende wetenschappelijke resultaten opleveren en levert ons oogverblindende beelden op", aldus NASA-manager Jim Green. "De verbluffende ontdekkingen van de oude reiziger hebben onze kennis van Saturnus en zijn manen radicaal veranderd."
Huygens
Cassini kwam in 2004 bij Saturnus aan. De Europese lander Huygens reisde met de sonde mee om begin 2005 op de maan Titan te landen. Cassini zelf bleef om Saturnus draaien en stuurde ruim 210.000 foto's terug naar de aarde.
De instrumenten en camera's van de verkenner waren het meest op Titan gericht, omdat de atmosfeer van die Saturnusmaan veel overeenkomsten vertoont met die van de aarde enkele miljarden jaren geleden. Maar Cassini bestudeerde ook de maan Enceladus en het ringenstelsel van Saturnus van nabij.
Tijdens de verlengde missie zullen wetenschappers meer onderzoek kunnen doen naar seizoensveranderingen op Saturnus en zijn manen. Een Saturnusjaar duurt zo'n 30 aarde-jaren. Ook zal Cassini onderzoek doen naar de magnetosfeer van Saturnus en verschillende keren tussen de ringen van de planeet duiken.
Deel deze pagina







»
»
»