»
Liam, de broer van Gerry Adams
Beeld: BBC Noord-Ierland heeft tegen Liam Adams, de broer van Sinn Fein-leider Gerry Adams, een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd. Liam Adams moet zich verantwoorden voor het jarenlang seksueel misbruiken van zijn dochter.
De dochter, Aine Tyrell, maakte het misbruik van zo'n 30 jaar geleden vorig jaar openbaar. Ze zegt dat ze vanaf haar vierde jaar acht jaar lang is misbruikt.
Tyrell beschuldigde haar oom Gerry ervan dat die haar onder druk had gezet om alle aanklachten te laten vallen. Die sprak dat tegen en zei dat zijn broer voor de rechter moet komen. Liam Adams meldde zich in december bij de Ierse politie, maar die liet hem gaan bij gebrek aan een arrestatiebevel.
Afleidingsmanoeuvre
In december 2009 onthulde Gerry Adams dat zijn vader enkele van zijn kinderen seksueel had misbruikt. Adams zei toen dat hij zich niet kan herinneren dat hij zelf is misbruikt. Hij zou ruim tien jaar geleden van het misbruik hebben gehoord. Volgens Adams is de reden dat hij er niet eerder over sprak dat niet iedereen in zijn familie er klaar voor was.
De bekendmaking van Adams kwam destijds twee dagen na de onthulling van zijn nichtje Tyrell. Die vertelde over het seksueel misbruik door haar vader Liam in een documentaire van filmer Chris Moore. Hij denkt dat de bekendmaking van Adams tot doel had de aandacht af te leiden van de verwijten van Tyrell.
Andere vrouw
Ook een andere vrouw beschuldigt Gerry Adams ervan dat hij haar klacht over misbruik niet heeft opgevolgd. De vrouw is een nicht van IRA-leider Joe Cahill en beschuldigt hem dat hij haar heeft misbruikt. Adams zegt dat de krant die een interview met de vrouw publiceerde een lastercampagne tegen hem voert.

»
»
»