Crisiswet loopt weer vertraging op

Bouwvakkers aan het werk» Bouwvakkers aan het werk Foto: ANP

De crisis- en herstelwet waarmee het kabinet procedures voor grote projecten wil versnellen, loopt opnieuw vertraging op. De Eerste Kamer heeft er fundamentele bezwaren tegen.

Premier Balkenende presenteerde de wet afgelopen zomer. Die had begin dit jaar al in werking moeten treden.

Inspraakprocedures
De wet is bedoeld om de gevolgen van de crisis op te vangen. Door milieu- en bouwregels aan de kant te kunnen schuiven, zouden versneld 58 grote bouw- en infrastructuurprojecten kunnen worden uitgevoerd.

De Tweede Kamer keurde de wet op de valreep goed, maar de Eerste Kamer twijfelt over inspraakprocedures en wil nu eerst deskundigen horen. Pas 16 maart behandelen de senatoren de wet.

Deel deze pagina

Video

Bouwbedrijven boos op Eerste Kamer

De bouwbedrijven zijn boos op de Eerste Kamer. Die heeft de behandeling van de Crisis- en Herstelwet weer uitgesteld. En daardoor... zitten volgens de grote bouwbedrijven duizenden bouwvakkers voorlopig werkloos thuis.

Audio

  • Eerste Kamer zet vraagtekens bij crisis-en herstelwet Het moest ons uit de economische crisis halen: de crisis-en herstelwet van het kabinet. Snel bouwen en investeren, was het idee.... Maar de Eerste Kamer ligt dwars, heeft nog een aantal vraagtekens bij de wet. Een gesprek met Michiel Breedveld in Den Haag.
  • Brinkman (Bouwend Nederland) over Crisiswet Het had de boel makkelijker moeten maken: sneller bouwen door minder inspraak. Maar de Crisis- en Herstelwet is voorlopig gestrand... in de Eerste Kamer. Die wil meer tijd en eigen deskundigen horen over de juridische houdbaarheid van de wet die premier Balkenende als zijn paradepaardje ziet. Voorzitter Elco Brinkman van Bouwend Nederland.
  • Janse de Jonge (CDA) en Vliegenthart (SP) over Crisiswet De Eerste Kamer stelt behandeling van de crisis en herstelwet een maand uit. Erik Janse de Jonge, Eerste Kamerlid voor het CDA en... Arjan Vliegenthart, Eerste Kamerlid voor de SP.
  • Vijf vragen over de Crisis- en Herstelwet Het is lang wachten op de invoering van de Crisis- en Herstelwet; de wet die een stimulans moet zijn om uit de economische crisis... te komen. Een wet waar de bouwsector zijn hoop op heeft gevestigd. Maar hij komt maar niet door de Eerste Kamer. Nu is de beslissing zelfs uitgesteld tot maart; terwijl het de bedoeling was dat die al per januari in werking zou treden. Vijf vragen over de Crisis- en Herstelwet.

Video en Audio

Meer video en audio