'Peter La S. pleegde meer moorden'

Peter la S.» Peter la S. Foto: misdaadjournalist.nl

De kroongetuige in het Passage-proces, Peter la S., is bij meerdere moorden betrokken geweest. Dit zeggen de advocaten van de verdachten.

Ze hebben de onderzoeksrechter gevraagd om twee beschermde anonieme getuigen op te roepen, die daar meer over kunnen verklaren.

Lees ook het portret van Peter la S.

'Onzin'
La S. heeft toegegeven dat hij bij de moord op vastgoedhandelaar Kees Houtman betrokken was, maar ontkent andere levensdelicten te hebben gepleegd.

De anonieme getuigen zeggen dat de andere moord in 2001 of 2002 in een loods is gepleegd. La S. zou bij het verbergen van het lichaam een ring zijn verloren.

"Klinkklare onzin", luidde de reactie van de kroongetuige op de aantijgingen. Het enige dat volgens hem klopt is dat hij zijn ring ooit is kwijtgeraakt. "Maar dat heeft helemaal niets met een liquidatie te maken."

Liquidaties
Als blijkt dat La S. heeft gelogen, tast dat zijn betrouwbaarheid als kroongetuige aan.

In het Passage-proces staan elf verdachten, tien mannen en één vrouw, terecht voor betrokkenheid bij één of meer liquidaties en voorbereidingen voor moordaanslagen.

Het bewijs van het Openbaar Ministerie berust voor een belangrijk deel op de verklaringen van Peter la S.

Deel deze pagina

Audio

  • Redacteur Stoffels over Peter la S. De kroongetuige in het grote liquidatieproces, Peter la S., zou naast de moord op vastgoedhandelaar Kees Houtman, nóg een moord... hebben gepleegd. Dat zeggen de advocaten van de andere verdachten op basis van twee getuigenverklaringen. Merlijn Stoffels volgt voor de NOS deze zaak.

Video en Audio

Meer video en audio