Minder schade door grote branden

Brand TU Delft.» Brand TU Delft. Foto: dmsmidt / Flickr / Creative Commons / by-nc-sa

Verzekeraars hebben vorig jaar een stuk minder geld uitgekeerd na grote branden dan in 2008. Toen werd 490 miljoen euro betaald om de schade te vergoeden, in 2009 was dat 369 miljoen.

Het Verbond van Verzekeraars zegt dat de uitkering in 2008 vooral zo hoog was door de brand in het gebouw van de TU Delft, met een schade van 140 miljoen.

In 2009 waren er 105 branden met een schade van meer dan een miljoen euro. Dat waren er negen meer dan een jaar eerder. De grootste schade ontstond vorig jaar door de brand in een winkelcentrum in Stein in Limburg. Die kostte de verzekeraars 31,5 miljoen.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Reddingsbrigade: zeewater nog te koud Video Met dit weer is het druk aan het strand, maar de Reddingsbrigade waarschuwt dat het zeewater nog te...26 mei 2012, 1543 keer afgespeeld
  • » Topdag aan het strand Audio Verslaggever Jeroen de Jager ging op deze zomerse zondag naar het strand, waar het water wel nog...26 mei 2012, 115 keer afgespeeld
  • » Pinkpop merkbaar oudste festival van Nederland Video In het Pinksterweekend trekken duizenden festivalgangers traditioneel naar Pinkpop in het Limburgse...26 mei 2012, 1716 keer afgespeeld

Meer video en audio