OM onderuit in drugszaak; verdachten vrij

Xtc-pillen» Xtc-pillen Foto: ANP

Acht verdachten in een grote drugszaak gaan vrijuit door geknoei van de politie. De rechtbank in Breda verklaarde het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk in de zaak.

Daartoe werd besloten omdat politiemensen tijdens het onderzoek teksten van een bekentenis hebben aangepast en hebben geknoeid met data en tijden. Ook werd meineed gepleegd.

De rechtbank in Breda noemt de gang van zaken "bijzonder kwalijk", omdat de verdachten daardoor geen eerlijk proces kunnen krijgen.

Tien jaar
Justitie heeft de rijksrecherche gevraagd om onderzoek te doen naar de drie politiemensen die bij de verhoren betrokken waren. Ze zijn voorlopig overgeplaatst.

De verdachten zouden heroïne en xtc-pillen naar Engeland hebben gesmokkeld. Daarop staat maximaal tien jaar celstraf.

Deel deze pagina

Video

Verdachten drugszaak vrijuit

Acht verdachten in een grote drugszaak gaan vrijuit omdat rechercheurs hebben geknoeid met de bekentenis van één van hen. Dat... bleek bij de rechtbank in Breda.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3720 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2796 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3859 keer afgespeeld

Meer video en audio