Opel-fabriek Antwerpen gaat dicht

Werknemers van Opel Antwerpen blokkeren de poort van de fabriek» Werknemers van Opel Antwerpen blokkeren de poort van de fabriek Foto: NOS

General Motors sluit eind juni de Opel-fabriek in Antwerpen. Dat hebben de vakbonden bekendgemaakt.

Door het besluit gaan 2600 banen verloren. GM wil bij Opel in Europa in totaal 8000 banen schrappen.

Werknemers blokkeerden sinds gisteren het terrein van de vestiging in Antwerpen.

In een brief aan het personeel staat dat de Antwerpse Opel-fabriek geen nieuw model krijgt toegewezen en dat het bedrijf mogelijk overgaat tot collectief ontslag. Volgens de directie is er overcapaciteit als gevolg van de economische crisis. Daarom kan het plan om in Antwerpen SUV's te maken niet doorgaan.

Deel deze pagina

Video

Opel fabriek Antwerpen dicht

België was er al langer bang voor en vandaag is het werkelijkheid geworden. General Motors sluit in Antwerpen de Opel-fabriek. En... daarmee gaan 2600 banen verloren. Belgische kranten spreken van een genadeslag en een doodsteek. Zojuist lichtte Opel-topman Nick Reilly in een persconferentie het besluit toe.

Audio

  • Verslagenheid bij medewerkers Opel in Antwerpen Verslagenheid in Antwerpen. Bij medewerkers van de Opel-fabriek. Die gaat sluiten. Het maakt deel uit van een grote reorganisatie... in Europa.
  • Redacteur Van Poppel over Opel Antwerpen Er is geen toekomst meer voor Opel Antwerpen. Het zat er al aan te komen, dat de fabriek gaat sluiten. Redacteur Joris van Poppel... in België.
  • Fabriek Opel Antwerpen geblokkeerd Nieuwe auto's van de Opelfabriek in Antwerpen kunnen het terrein niet verlaten door een blokkade van de vakbonden. Een gesprek met... Luc van Grinsven, van de christelijke vakbond ACV.
  • Slechte timing voor Opel in Top Gear Uitgerekend in de week dat General Motors besluit de Opel-fabriek in Antwerpen te sluiten, houdt Opel-Nederland een peptalk over de... toekomst. Het merk is in Amsterdam prominent aanwezig bij de Top Gear Live-shows, om een cool imago te creëren. Dát Opel zich inlaat met het BBC-autoprogramma is pikant. Top Gear maakt al jaren gehakt van het merk, dat in Engeland Vauxhall heet.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3629 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2687 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3743 keer afgespeeld

Meer video en audio