Groene energie ook in trek in Abu Dhabi

De Deense kroonprins Frederik spreekt energie-conferentie in Abu Dhabi toe» De Deense kroonprins Frederik spreekt energie-conferentie in Abu Dhabi toe Foto: AFP

In Abu Dhabi is deze week een grote internationale conferentie over duurzame energie. Opmerkelijke trend: in het Midden-Oosten, waar olie vrijwel gratis is, wordt toch veel aandacht besteed aan de ontwikkeling van duurzame technologieën.

Zo is Abu Dhabi bezig met de ontwikkeling van een compleet energie-neutrale stad: Masdar City. Daar moeten over een paar jaar 50.000 mensen komen te wonen. Investeringskosten: 15 miljard euro.

Zonne-energie
Ook worden op de conferentie plannen gepresenteerd voor een vliegtuig dat op zonne-energie rond de wereld moet gaan vliegen.

Er zijn verschillende redenen voor deze omslag naar groene energie. De meest voor de hand liggende is dat de olie op raakt. Maar misschien nog wel belangrijker: de energievraag van de eigen bevolking groeit spectaculair en de landen in het Midden-oosten exporteren liever hun olie en gas voor harde dollars, dan dat ze het moeten inzetten voor de airco's in eigen land.

Big business
Nog een reden: het commercieel oogpunt een kenniscentrum worden voor duurzame energie. Groene energie wordt big business, zeggen deskundigen, ook in het Midden-Oosten.

Deel deze pagina

Audio

  • Energietop in Abu Dhabi Steeds meer oliestaten in het Midden-Oosten krijgen belangstelling voor duurzame energie. Het olierijke emiraat Abu Dhabi loopt... daarin voorop, want daar organiseren ze deze week al voor de derde keer een speciale top over de energie van de toekomst. Een verslag van energiecorrespondent Bram Schilham.

Video en Audio

Meer video en audio