Nederlandse mariniers verlenen noodhulp in Haïti

Na aankomst in de haven van Port-au-Prince worden hulpgoederen en voertuigen uitgeladen door de Nederlandse mariniers.» Na aankomst in de haven van Port-au-Prince worden hulpgoederen en voertuigen uitgeladen door de Nederlandse mariniers. Foto: Ministerie van Defensie

Nederlandse mariniers hebben voor het eerst noodhulp verleend in Haïti. Na een verkenning in de hoofdstad Port-au-Prince werd aan twee weeshuizen proviand geleverd.

De Nederlanders brachten water en voedsel, zoals melkpoeder. Een andere groep mariniers begeleidde vandaag een zoekteam in de hoofdstad. Ze zullen ook gaan helpen bij de evacuatie van weeskinderen.

Nederland heeft een marineschip bij Haïti, de Hr. Ms. Pelikaan, en een aantal kleinere schepen, landrovers en vrachtwagens.

De Hr. Ms. Pelikaan kwam gisteren aan in de haven van Port-au-Prince. Bij aankomst werd meteen begonnen met het beter toegankelijk maken van de haven, onder meer door het verwijderen van wrakken.

Vermisten
In Haïti worden na de aardbeving van een week geleden officieel nog elf Nederlanders vermist. Onder hen zijn twee ouderparen die adoptiekinderen kwamen ophalen. Zij sliepen in een hotel in Port-au-Prince dat is ingestort.

Naar verwachting komen morgenochtend zo'n honderd Haïtiaanse adoptiekinderen aan in Eindhoven. Minister Hirsch Ballin heeft toestemming gegeven om kinderen die zijn geadopteerd versneld naar Nederland te halen.

Tweede Kamer
De Tweede Kamer heeft de slachtoffers van de aardbeving in Haïti dinsdag herdacht. Tweede Kamervoorzitter Verbeet en minister Koenders (Ontwikkelingssamenwerking) betuigden hun deelneming met de nabestaanden.

Koenders noemde het een wrede speling van het lot dat het armste land van het westelijk halfrond getroffen is door een ramp van ongekende omvang. Beiden benadrukten dat Haïti hulp hard nodig heeft, zowel nu als later bij de wederopbouw. Koenders prees de Nederlanders die in Haïti of in Nederland meehelpen. 

Deel deze pagina

Video

Amerikaans leger dropt hulpgoederen boven Haïti

Een week na de aardbeving in Haïti is het nog steeds moeilijk om hulpgoederen op de juiste plek te krijgen. Het Amerikaanse leger... is dan ook begonnen met het droppen van water en voedselpakketten.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3590 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2655 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3693 keer afgespeeld

Meer video en audio