Van der Wal en Reitsma winnen

Geert-Jan van der Wal sprint naar de finish terwijl Jouke Hoogeveen onderuit gaat Geert-Jan van der Wal sprint naar de finish terwijl Jouke Hoogeveen onderuit gaat ProShots

Geert-Jan van der Wal en Mireille Reitsma zijn winnaar geworden van de negende Veluwemeertocht.

Ze zijn de opvolgers van Rene Ruitenberg en Gretha  Smit, die in 1997 de laatste winnaars van deze natuurijsklassieker waren.

In de tweede klassieker van dit seizoen over 100 kilometer ontstond er bij de mannen halverwege de wedstrijd een kopgroep van tien man, onder wie Van der Wal en Ruitenberg.

In de spannende finale ontsnapten Van der Wal en Jouke Hoogeveen, waarna er een spervuur aan demarrages volgde. In de slotfase kwam Hoogeveen nog ten val, waarna Nefit-rijder Van der Wal onbedreigd naar de zege reed.

Opvallende deelnemer was Erben Wennemars. Hij moest echter na een valpartij opgeven om een diepe snee in zijn kin te laten hechten.

Reitsma solo over de meet
Bij de dames was de tweede natuurijsklassieker van dit seizoen een prooi voor Reitsma. De 31-jarige schaatsster kwam in de Veluwemeertocht solo over de finish. Yvonne Spigt eindigde in Elburg in de wedstrijd over 50 kilometer als tweede.

Reitsma, bij de NK afstanden van 2008 nog winnares van het brons op de 5.000 meter, ging met nog drie ronden te gaan op avontuur met Spigt en Jolanda Spruit. Al snel liet ze haar medevluchters achter zich om de laatste zeven kilometer solo te rijden.

In de slotfase ging het nog wel bijna mis. Reitsma sneed een bocht te vroeg aan en ging daardoor onderuit. Haar zege kwam echter niet meer in gevaar.

Deel deze pagina

Video Opvallende deelnemer bij de mannen

  • video Bloederige valpartij Wennemars Het debuut van Erben Wennemars in een natuurijsklassieker heeft ongeveer 20 kilometer geduurd. De... oud-wereldkampioen sprint kwam ten val tijdens de Veluwemeertocht en moest opgeven met een diepe snee in zijn kin. "Het was machtig mooi", zei hij nog wel.
  • video Opvallende deelnemer op Veluwemeer Voor het eerst sinds 1997 werd donderdag de natuurijsklassieker op het Veluwemeer verreden. Eén van de meest... opvallende deelnemers was de net gestopte sprinter Erben Wennemars.

Audio Wat zijn de reacties?

  • Van der Wal: 'Dit was geen schaatsen' Geert-Jan van der Wal is winnaar geworden van de negende Veluwemeertocht. Hij is de opvolger van Rene Ruitenberg, die in 1997 de... laatste winnaar van deze natuurijsklassieker was. Van der Wal werd na de finish in de armen gesloten door zijn ploeggenoten van Nefit.
  • Reitsma had het zwaar in d'r eentje Mireille Reitsma heeft de tweede natuurijsklassieker van dit seizoen gewonnen. De 31-jarige schaatsster kwam in de Veluwemeertocht... solo over de finish en dat kostte haar erg veel kracht.
  • Wennemars schaatst gewoon door Afgelopen maandag zette Erben Wennemars in zijn eigen achtertuin een punt achter zijn schaatsloopbaan, maar drie dagen later... verscheen hij in Elburg ineens weer aan de start van een marathonwedstrijd: de Veluwemeertocht.

Video Samenvattingen

  • video Van der Wal en Reitsma winnen Drie dagen na de Ronde van Loosdrecht, kon er op het Veluwemeer opnieuw een natuurijsklassieker worden... verreden. De Veluwemeertocht werd een prooi voor Geert-Jan van der Wal en Mireille Reitsma.
  • video Veluwemeer: samenvatting mannen Na dertien jaar werd er op het Veluwemeer eindelijk weer eens een natuurijsklassieker geschaatst. Een... uitgebreide samenvatting van de wedstrijd bij de mannen.
  • video Veluwemeer: samenvatting vrouwen De tweede schaatsklassieker op natuurijs werd dinsdag afgeblazen, maar donderdag kon de Veluwemeertocht toch... van start gaan. En dat was voor het eerst sinds dertien jaar. De laatste editie werd bij de vrouwen gewonnen door Gretha Smit. Zij kreeg een waardig opvolger.

Video en Audio

  • » Sijsling: "Mooi, maar pijnlijk" Video De reactie van Igor Sijsling na zijn partij tegen de Fin Jarkko Nieminen tijdens het ABN...14 feb 2012, 908 keer afgespeeld
  • » Alves: "Zijn gewend om te winnen" Video Barcelona-speler Dani Alves blikt vooruit op de wedstrijd tussen Bayer Leverkusen en FC Barcelona...14 feb 2012, 2398 keer afgespeeld
  • » ABN Amro: Huta Galung-Ljubicic Video Samenvatting van de partij tussen Jesse Huta Galung en Ivan Ljubicic in de eerste ronde van het ABN...13 feb 2012, 9146 keer afgespeeld

Meer video en audio