»
Portret van Miep Gies uit 1931.
Foto: Anne Frank Stichting Miep Gies viert vandaag haar 100ste verjaardag. Zij is de enige helper van Anne Frank en haar familie die nog in leven is.
In 1942 vroeg Otto Frank haar om de familie te ondersteunen. Zij aarzelde geen moment en zorgde ruim 2 jaar voor de onderduikers in het Achterhuis.
Op de Miep Gies website staat vandaag:
'Ik ben nu bijna 100 jaar. Dat is een imponerende leeftijd, die ik ook nog in redelijke gezondheid heb bereikt.
Dan kun je zeggen dat je geluk hebt gehad en het hebben van geluk lijkt de rode draad te zijn die door mijn leven loopt.'
Dagboek Anne Frank
Nadat de familie Frank in augustus 1944 was gedeporteerd, vond Miep Gies in een bureaulade de schriften met het dagboek van Anne Frank. Na de oorlog gaf zij het dagboek aan vader Otto Frank.
Dagboekfragment Anne Frank:
'Elke dag komen ze allen boven, spreken met de heren over zaak en politiek, met de dames over eten en de lasten van de oorlogstijd, met de kinderen over boeken en kranten.
Zij zetten zoveel mogelijk een vrolijk gezicht, brengen bloemen en cadeaus voor verjaar- en feestdagen mee, staan altijd en overal voor ons klaar. Dat is het wat wij nooit mogen vergeten, dat hoewel anderen heldenmoed in de oorlog of tegenover de Duitsers tonen, onze helpers heldenmoed in hun opgewektheid en liefde bewijzen.'
Miep Gies heeft voor haar moed en inzet in de oorlog onder meer de Yad Vashem onderscheiding gekregen. Zij viert haar 100ste verjaardag in huiselijke kring.
Internationaal
Miep Gies is vandaag internationaal nieuws. Over de hele wereld worden berichten over haar geschreven. Hieronder een selectie.
- USA Today: 'Rescuer of Anne Frank's diary marks 100th birthday'
- FOX News: 'Diary of Anne Frank' Rescuer Celebrates 100th Birthday
- CBS News: 'Rescuer Of Anne Frank's Diary Marks 100th Birthday'
- SouthCoastToday: 'Students send special birthday greetings'
- BBC: 'Anne Frank guardian reaches 100'
- The Independent: 'Anne Franks's helper turns 100'
- Welt Online: 'Miep Gies wird 100'
Deel deze pagina
»
»
»