»
Drukte op de wegen rondom Moskou
Foto: NOS/Kysia Hekster Door Kysia Hekster, correspondent in Moskou
Weer- en verkeeralarmen negeren kunnen ze in Rusland ook. Al dagen waarschuwde de Russische Erwin Kroll dat het beter was om vandaag niet de weg op te gaan vanwege verwachte sneeuwstormen. En die kwamen er: in Moskou is tot nu toe meer dan twintig centimeter sneeuw gevallen. Zelfs voor Russische begrippen is dat veel.
Combineer de sneeuwval met de Moskovieten die zonder aarzeling tóch de weg op gaan en het gevolg is: 1700 kilometer file. "Oftewel", grapte een woordvoerder van de Russische file-website, "van Moskou tot aan het Oeralgebergte. Dat is ongeveer te vergelijken met de afstand tussen Amsterdam en Madrid.
Sneeuwwolken verdrijven
Wat cijfers: 13.000 sneeuwschuivers hebben vandaag en gisteren meer dan 200.000 kubieke meter sneeuw weggehaald. Een heel leger aan sneeuwruimers is daar 24 uur per dag mee bezig, in een bij voorbaat kansloze strijd tegen de natuur.
Dat kost natuurlijk geld, veel geld. De Moskouse burgemeester Loezjkov heeft daar iets op bedacht. In februari 2010 wil hij een experiment gaan houden met het chemisch verdrijven van de sneeuwwolken boven de stad.
Ervaring is er genoeg, op nationale feestdagen zorgt de overheid er al voor dat de hemel strakblauw en gegarandeerd regenvrij is. Het experiment gaat 180 miljoen roebel (iets meer dan 4 miljoen euro) kosten, maar volgens de burgemeester gaat het hem 300 miljoen roebel (bijna 7 miljoen euro) aan schoonmaakkosten besparen.
Tel uit je winst. De mensen die vlak buiten Moskou wonen en de verdreven sneeuwwolken alsnog op hun hoofd krijgen, hebben nog twee maanden tijd om zich voor te bereiden.
Deel deze pagina
»
»
»