»
De tombe van Mary MacKillop
Foto: AFP De Congregatie voor de Zalig- en Heiligverklaringen van het Vaticaan verifieerde deze week een tweede wonder dat op voorspraak van zuster Mary MacKillop zou hebben plaatsgevonden.
Volgens het Vaticaan werd dankzij een gebed gericht tot Mary MacKillop, een vrouw genezen van longkanker. Als ze heilig wordt verklaard, zal MacKillop de eerste Australiër zijn die dat overkomt.
Populair
De non, die in 1909 overleed, is zeer populair bij de vijf miljoen Australische gelovigen. Ze stichtte enkele scholen in de Australische outback, waar arme kinderen onderwijs konden krijgen. Ook hielp ze prostituees en voormalige gevangenen.
Zuster Mary werd in 1996 door paus Johannes Paulus II zalig verklaard, nadat een gelovige was genezen van leukemie. Het dossier van MacKillop zal nu door de paus worden bekeken, om ook een heiligverklaring voor te bereiden.
Martelaar
Ook de Poolse priester Jerzy Popieluszko wordt nu zalig verklaard. Popieluszko werd in de jaren tachtig bekend vanwege zijn daadkrachtig verzet tegen het communistische regime en zijn steun aan de vakbond Solidariteit.
Popieluszko (37) werd na een mis ontvoerd en vermoord door leden van de Poolse veiligheidsdienst. Zijn lichaam werd in de rivier de Wisla gedumpt.
Omdat Popieluszko als martelaar voor zijn geloof om het leven kwam, is voor zijn zaligverklaring geen wonder nodig.
Deel deze pagina
»
»
»