»
Ongeluk op de A27
Foto: NOS / Peter Donk Het weer- en het verkeeralarm zijn ingetrokken. Het KNMI en Rijkswaterstaat hebben daartoe besloten omdat er geen sneeuw meer valt: de buien zijn via het zuidoosten het land uitgetrokken.
Automobilisten wordt nog wel op het hart gedrukt alert te blijven en de weers- en verkeersinformatie voor vertrek te raadplegen.
De hoofdwegen zijn goeddeels sneeuwvrij, alleen op secundaire wegen en op op- en afritten kan het nog glad zijn
De meeste afhaalrestaurants hebben vandaag hun bezorgers thuis gehouden, omdat het geen doen is voor de pizzakoeriers en andere bezorgers om het eten weg te brengen.
Ongelukken
Bij een ongeluk op de A27 bij Lexmond is een Belgische vrouw om het leven gekomen. Haar man haalde volgens ooggetuigen in en raakte met zijn wagen op de linker rijstrook in de slip. Het voertuig kwam op de kop in de sloot terecht.
Vanochtend zijn er zo'n tachtig ongelukken gebeurd, terwijl dat normaal op de zondagochtend slechts een handjevol is. Vaak gaat het om auto's die in een greppel belandden.
Op de A2 bij Kerkdriel raakte een vrouw in de slip. Een vrachtwagen die achter haar reed kon net op tijd stoppen, maar een derde chauffeur reed vervolgens op de vrachtwagen in. Alleen de 23-jarige vrouw had medische hulp nodig.
Bussen uitgevallen
Veel vervoersbedrijven hebben de dienstregeling opgeschort in verband met het weer. Zo rijden de bussen van Veolia in Brabant, Qbuzz in Groningen en Connexxion niet.
Voor winkeliers is het uitvallen van het openbaar vervoer een strop, omdat het vanwege de Kerst op veel plekken koopzondag is.
Treinen
De treindienst is inmiddels op het overgrote deel van het spoorwegnet hervat, maar wel beperkt en onregelmatig. Spoorbeheerder ProRail raadt reizigers nog wel aan om morgen niet de trein te nemen, als dat niet noodzakelijk is.






»
»
»