Klimaatneutraal koninginnedagfeest

Een klimaatneutraal muziekevenement op het Museumplein, ondanks aggregaten, bergen afval en urinerende feestgangers. De gemeente Amsterdam en Radio 538 hebben afgesproken er een milieuvriendelijk feest van te maken op koninginnedag.



Volgens Radio 538 is het lastig om zo'n groot festijn milieuvriendelijk te maken, omdat er veel CO2 vrijkomt van aggregaten waarmee stroom wordt opgewekt. Maar door het gebruik van biodiesel zal de uitstoot aanzienlijk minder zijn. 



Verder kunnen bezoekers en luisteraars via een sms-actie een bijdrage leveren aan een project in Maleisië.  Samen met energieleverancier Main Energy wordt in Maleisië een bos aangeplant en onderhouden. 



Wildplassen

Het wildplassen krijgt extra aandacht in het centrum van Amsterdam. Uit onderzoek is gebleken dat meer dan de helft van de feestgangers op koninginnedag buiten plast.  Het Stadsdeel Centrum plaatst daarom 120 extra plaskruizen in de binnenstad, die worden aangesloten op het riool. 



Op het Museumplein maakt Jan Smit zijn comeback, nadat hij wegens stemproblemen maandenlang niet kon optreden. Ook staan Kane, Anouk, Alain Clark, Krezip, Van Velzen, Gerard Joling en de Franse dj David Guetta op het podium.



Vorig bezochten meer dan een half miljoen mensen de hoofdstad. De NS zet net als andere jaren extra treinen in om de stroom bezoekers aan Amsterdam te kunnen verwerken. Reizigers kunnen via Amsterdam-Amstel en Amsterdam-Zuid het centrum bereiken. Reizen via Amsterdam-Centraal wordt afgeraden in verband met de bouwwerkzaamheden voor de Noord-Zuidlijn.



Vrijmarkt

De vrijmarkt in Amsterdam begint om 6.00 uur 's ochtends en duur tot 20.00 uur. Bijzonder dit jaar is dat er meer plekken beschikbaar zijn voor kinderen. Op de grachten wordt het naar verwachting weer dringen geblazen met bootjesverkeer.



In Utrecht begint de vrijmarkt traditiegetrouw al op de avond voor koninginnedag. Vanaf 18.00 uur kunnen bezoekers terecht op de vrijmarkt die doorgaat tot 18.00 op 30 april. Ook in Den Haag en Rotterdam wordt er aan de vooravond van koninginnedag uitgebreid gefeest.



De NS verwacht in de nacht van 29 op 30 april veel extra passagiers te vervoeren. De NS laat daarom buiten de reguliere nachttreinen extra treinen rijden tussen Den Haag, Utrecht, Amsterdam en Rotterdam. Op verschillende trajecten worden ook stoptreinen ingezet.



Ook Brabantse liefhebbers van de koninginnenachtvieringen in de vier grote steden kunnen een beroep doen op de NS. Tussen Utrecht en Eindhoven en tussen Rotterdam en Eindhoven rijden 's nachts treinen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio