Nederlandse bussen naar Cuba

Even na half acht 's morgens arriveert de Nirint Champion in de haven van Havana. Volgeladen met containers, tweedehands persoonsauto's en oer-Hollandse stadsbussen. 



Een Connexxion-bus met bestemming Arnhem staat duidelijk zichtbaar op het dek. Niemand kijkt er vreemd van op. In het centrum van Havana zijn de gele Nederlandse lijndiensten al jarenlang een vertrouwd gezicht. Net als de Rotterdamse schepen in de haven. 



Nederland is al jarenlang een belangrijke handelspartner voor Cuba. Bijna dertig procent van 's lands export gaat naar Nederland. Het gaat vooral om nikkel, door de hoge prijs op de wereldmarkt tegenwoordig een van Cuba's belangrijkste inkomstenbronnen. 



En al die nikkel, die gaat naar Rotterdam. Naar de thuishaven van Willem van 't Wout, de patriarch van de bedrijven van de Fondel-groep. Of het nu tweedehands bussen zijn, gloeilampen of generatoren, of het om scheepvaart gaat of om schroot, Willem van 't Wout handelt erin. 



Al ruim veertig jaar doet hij zaken met communistisch Cuba. Zijn bedrijf neemt zo'n tachtig procent van de totale Nederlandse handel met Cuba voor zijn rekening. 



Fidel Castro is Van 't Wout dankbaar. Hij is de enige Nederlander met een uitnodiging voor Fidel's uitgestelde verjaardagsfeestje, op 2 december in Havana. 



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Reddingsbrigade: zeewater nog te koud Video Met dit weer is het druk aan het strand, maar de Reddingsbrigade waarschuwt dat het zeewater nog te...26 mei 2012, 844 keer afgespeeld
  • » Topdag aan het strand Audio Verslaggever Jeroen de Jager ging op deze zomerse zondag naar het strand, waar het water wel nog...26 mei 2012, 77 keer afgespeeld
  • » Pinkpop merkbaar oudste festival van Nederland Video In het Pinksterweekend trekken duizenden festivalgangers traditioneel naar Pinkpop in het Limburgse...26 mei 2012, 962 keer afgespeeld

Meer video en audio