De rechter in de rechtszaak tegen Michael Jackson, Rodney Melville, houdt niet van gedoe. Melville, die bekend staat om zijn no-nonsense-aanpak, wil het liefst de wereldpers op zo groot mogelijk afstand houden van het proces tegen de popzanger, maar het is de vraag of dat lukt.
Hij doet er in elk geval zijn best voor. Zo heeft hij verboden dat er opnamen worden gemaakt in de rechtszaal. Zijn voorkeur voor het begin van het proces was eind 2004, maar dat werd niet gehaald omdat de aanklagers meer tijd nodig hadden om bewijzen te verzamelen. Uiteindelijk ging het proces slechts met een maand vertraging van start.
De media op hun beurt hebben Melville ervan beschuldigd "een bijna ondoordringbare sluier van geheimhouding" over het proces te hebben gelegd. De rechter trok zich weinig aan van de kritiek.
Wereldberoemd
"De moeilijkheid met het toezien op een eerlijk proces, waarop elk individu in dit land recht heeft, wordt verergerd als dat individu wereldberoemd is", reageerde Melville nuchter. De rechter schroomt er overigens ook niet voor Jackson op de vinger te tikken als die in een persverklaring laat weten onschuldig te zijn.
Collega-rechters en advocaten vinden Melville een competente rechter. Vroeger was hij gespecialiseerd in strafzaken, maar tegenwoordig doet hij vooral familiezaken.

»