Minister Van Middelkoop tijdens een bezoek aan Afghanistan
Foto: ANP Minister Van Middelkoop (Defensie) is er niet gelukkig mee dat Nederlandse militairen korans hebben uitgedeeld in Afghanistan. Gisteren gaven de Nederlanders als gebaar van goede wil 200 korans cadeau aan Afghaanse militairen die ze trainen.
PVV, ChristenUnie en SGP zijn verbaasd over de gift. Volgens hen is die in strijd met de scheiding van kerk en staat.
Tweede-Kamerlid Brinkman (PVV) vindt het geen taak voor Defensie om korans uit te delen. "Te zot voor woorden", zegt hij. "Defensie kan zich niet verschuilen achter dit zogenaamde particuliere initiatief". De PVV eist dat de korans teruggehaald worden.
SGP-er Van der Staaij noemt de actie "onbegrijpelijk en ongelukkig".
Niet herhaald
Ook Van Middelkoop neemt afstand van de actie. Hij gelooft in de goede bedoelingen van de militairen, maar volgens hem is het cadeau niet voor herhaling vatbaar.

»
»
»
»
»
»