Steeds meer Afrikanen te zwaar

Fastfood in Zuid-Afrika» Fastfood in Zuid-Afrika Foto: Flickr / CC / asco / by-2.0

Het aantal inwoners van Afrika dat te dik is, neemt ernstig toe. Vooral door de verstedelijking hebben steeds meer mensen toegang tot voedsel dat goedkoop is, maar ook veel vet en suiker bevat.

Met name arme Afrikanen zijn gevoelig voor obesitas, blijkt uit een onderzoek in zeven landen. Hun levensstandaard is wel verbeterd, maar ze hebben nog steeds niet genoeg geld voor gezond voedsel.

In de onderzochte landen is het aantal mensen dat te zwaar in tien jaar met bijna 35 procent toegenomen.

De onderzoekers maken zich zorgen over de financiële gevolgen voor de toch al zwakke gezondheidszorg in grote delen van Afrika.

Overlijden
Honger komt in Afrika vooral voor het centrale deel van het continent, in het bijzonder de Sahellanden (Senegal, Gambia, Mauritanië, Mali, Burkina Faso, Niger, Nigeria, Tsjaad, Soedan, Ethiopië, Eritrea, Djibouti, Somaliland en Somalië).

In het noorden en zuiden is overgewicht een groter probleem.

De resultaten van het onderzoek in Afrika komen overeen met de bevindingen van de WHO, de Wereld Gezondheids Organisatie. In oktober zei de WHO dat wereldwijd meer mensen overlijden aan de gevolgen van overgewicht dan aan ondervoeding. 

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Reddingsbrigade: zeewater nog te koud Video Met dit weer is het druk aan het strand, maar de Reddingsbrigade waarschuwt dat het zeewater nog te...26 mei 2012, 1543 keer afgespeeld
  • » Topdag aan het strand Audio Verslaggever Jeroen de Jager ging op deze zomerse zondag naar het strand, waar het water wel nog...26 mei 2012, 115 keer afgespeeld
  • » Pinkpop merkbaar oudste festival van Nederland Video In het Pinksterweekend trekken duizenden festivalgangers traditioneel naar Pinkpop in het Limburgse...26 mei 2012, 1716 keer afgespeeld

Meer video en audio