Honderden aanhoudingen in Deense vrijstaat

Weer veel arrestaties in Kopenhagen» Weer veel arrestaties in Kopenhagen Foto: NOS

Bij nieuwe rellen rond de klimaattop in Kopenhagen zijn gisteravond meer dan tweehonderd mensen opgepakt. Dat gebeurde bij een manifestatie van klimaatactivisten in de vrijplaats en hippie-enclave Christiania.

Toen agenten het gebied betraden, staken de activisten barricades in brand. Ook werden de agenten bekogeld met molotovcocktails. De politie zette traangas in om zich de belagers van het lijf te houden.

Afgelopen weekend kwam het ook al tot rellen in de Deense hoofdstad. In totaal zijn er nu bijna 1500 relschoppers opgepakt.

De gearresteerde actievoerders zijn overgebracht naar een speciaal voor de klimaattop geopend detentiecentrum, net buiten Kopenhagen.

De VN-klimaattop duurt nog tot en met vrijdag.

Christiania
De Vrijstad Christiania, met 900 inwoners, is een semi-onafhankelijke enclave in Kopenhagen. Het werd in 1970 gesticht, toen een groep hippies een gebied met verlaten militaire kazernes kraakte. De buurt kent sindsdien een vorm van zelfbestuur.

Jarenlang heeft de Deense regering geprobeerd om de krakers weg te krijgen, maar zonder succes. Sinds eind jaren zeventig wordt het krakersbolwerk getolereerd als "sociaal experiment", maar er gaan steeds meer geluiden op het vrijstaatje op te heffen.


Christiania weergeven op een grotere kaart

Deel deze pagina

Reageren 0 reacties op dit artikel

Video

Arrestaties bij rellen rond klimaattop Kopenhagen

Bij nieuwe rellen rond de klimaattop in Kopenhagen zijn gisteravond meer dan 200 mensen opgepakt.

Audio

  • Arrestaties in Kopenhagen bij rellen klimaattop Meer dan tweehonderd demonstraten zijn gisteren en vannacht opgepakt in Kopenhagen. De protesten tegen de opwarming van de aarde in... het kader van de klimaattop, liepen uit de hand. Correspondent Rolien Creton.
  • Klimaattop Kopenhagen nog niet mislukt Een verloren dag, maar een klimaatakkoord is nog steeds mogelijk. Dat is de conclusie van de eerste dag van de beslissende week in... Kopenhagen. Verslaggever Joost Vullings in gesprek met Kamerlid Diederik Samsom over de diplomatieke gevoeligheden van een klimaattop.
  • Bram Schilham over vorderingen klimaattop Kopenhagen Buiten was het een chaos en waren er rellen. Binnen wilde het maar niet vlotten op de klimaattop in Kopenhagen. Maandag was een... verloren dag, zeiden de onderhandelaars. Zal het dinsdag beter gaan? Tijd om bij te praten met verslaggever Bram Schilham.
  • Bijzondere ontmoeting minister Cramer in Kopenhagen Minister Cramer had in Kopenhagen gisteren een bijzondere ontmoeting. Bij de ingang van haar hotel liep ze Arnold Schwarzenegger... tegen het lijf. Minister Cramer vertelt.

Video en Audio

  • » Reddingsbrigade: zeewater nog te koud Video Met dit weer is het druk aan het strand, maar de Reddingsbrigade waarschuwt dat het zeewater nog te...26 mei 2012, 1543 keer afgespeeld
  • » Topdag aan het strand Audio Verslaggever Jeroen de Jager ging op deze zomerse zondag naar het strand, waar het water wel nog...26 mei 2012, 115 keer afgespeeld
  • » Pinkpop merkbaar oudste festival van Nederland Video In het Pinksterweekend trekken duizenden festivalgangers traditioneel naar Pinkpop in het Limburgse...26 mei 2012, 1716 keer afgespeeld

Meer video en audio