»
Vicepremier Bos neemt premier Balkenende waar op de wekelijkse persconferentie na de ministerraad
NOS Het kabinet is boos op de Nationaal Ombudsman Alex Brenninkmeijer. De Ombudsman heeft zich "ongepast en onverantwoord" uitgelaten over de rellen in de Hoek van Holland.
De Ombudsman vroeg zich gisteren tijdens een lezing aan de Universiteit van Tilburg af of de politie op het strand excessieve maatregelen had gebruikt om zich te verdedigen. "Liep het leven van het aanwezige publiek hierbij gevaar?, aldus Brenninkmeijer.
Gezag
Het kabinet is geschokt door de uitspraken, zo zei vice-premier Bos na afloop van de ministerraad. "Een Nationale Ombudsman is iemand die met gezag moet spreken en geen boude uitspraken moet doen zonder dat er onderzoek naar is gedaan", aldus een geïrriteerde minister.
Bos verwees naar de onderzoeken van de Rijksrecherche en van het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement. Bovendien heeft het Openbaar Ministerie bepaald dat de agenten niet worden vervolgd.
Good guys
"Het lijkt wel alsof de politieagenten de bad guys zijn en de hooligans de good guys", aldus Bos. Minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken zal de ombudsman erop aanspreken.
Brenninkmeijer laat in een reactie weten dat hij teleurgesteld is dat het kabinet reageert op uitlatingen in de media. "Ik heb me alleen in vragende zin uitgelaten".
Verruwing
Het is niet de eerste keer dat Brenninkmeijer de irritatie opwekt van het kabinet. In 2008 constateerde de Nationale Ombudsman dat de overheid bijdraagt aan de verruwing van de samenleving. Premier Balkenende noemde deze constatering overdreven.

»