Nipte zege hockeymannen op WK

Het is na de wedstrijden van vandaag allerminst uitgesloten dat de Nederlandse hockeyers voor het eerst in twintig jaar de halve finales vallen bij het wereldkampioenschap gaan missen.



Oranje knokte zich weliswaar met 4-3 langs Engeland, maar concurrent Zuid-Korea deed hetzelfde tegen India door in de slotminuten een 1-0 achterstand om te buigen in een 2-1 zege. Als Duitsland dinsdag wint van Zuid-Afrika, hebben het gastland en de Koreanen later deze week in het onderlinge duel aan een gelijkspel genoeg om de laatste vier te bereiken en Nederland het nakijken te geven.



Schuitje

Zover is het echter nog niet en dus mogen de hockeyheren nog altijd hopen op een prettig vervolg van het toernooi. Oranje moest winnen van Engeland, maar ging mat van start en liet zich afbluffen door de opponent die in hetzelfde schuitje vertoefden. Na een kwartier keek Nederland al tegen een 2-0 achterstand aan door doelpunten van Tindall en Mantell (strafcorner).



Nederland gaf niet op en aan de hand van Teun de Nooijer en Jeroen Delmee kwam Nederland terug in de wedstrijd. De eerste tikte een vrije slag van de tweede binnen, waarna Ronald Brouwer de 2-2 voor zijn rekening nam.



Gepassioneerd

De Nooijer wist Oranje ook na rust flink op te zwepen, maar Mantell zette de Engelsen opnieuw op voorsprong. Wat volgde was een gepassioneerd gevecht om elke meter. De mannen van bondscoach Rolant Oltmans creëerden kansen en mochten ook nog twee strafcorners nemen. Taeke Taekema zat toen echter op het strafbankje.



De specialist, die op 2-2 bij een fraaie variant de paal trof, zou later toch redding brengen. Tweemaal vond hij bij een strafscorner de bovenhoek, de laatste keer zeven minuten voor tijd. Engeland drong nog wel aan, maar tevergeefs.



"Die strafcorners liepen in de andere duels niet zo goed", trapte Taekema, die tot vandaag slechts twee kansen had weten te benutten, een open deur in. "Daarom dacht ik wat minder hard en gretig te slaan. En dat hielp. De opluchting is groot. Maar wat wil je ook? Engeland knokte net zo hard voor de zege. Het verschil was klein."

Nieuws

Video en Audio

  • » NK thuiswedstrijd voor Berga Video Het NK op natuurijs wordt woensdag voor de elfde keer in de geschiedenis verreden. De laatste keer...9 feb 2010, 711 keer afgespeeld
  • » De Bakker voelde de spanning Video Thiemo de Bakker heeft in de eerste ronde van het ABN Amro-toernooi moeizaam afgerekend met Jan...9 feb 2010, 1175 keer afgespeeld
  • » Qatar: valpartij Ciolek, zege Boonen Video Tom Boonen heeft de derde etappe in de Ronde van Qatar gewonnen. De Belg was in de sprint te snel...9 feb 2010, 1256 keer afgespeeld

Meer video en audio