»
ANP Veel Nederlandse gemeenten voeren een kortzichtig jongerenbeleid. Bij overlast door jeugd wordt wel gezocht naar een ad-hoc-oplossing, maar geld voor langdurige begeleiding is er vaak niet.
Dat staat in een rapport van de MOgroep, de brancheorganisatie voor ondernemers in welzijn en maatschappelijk dienstverlening. MOgroep deed onderzoek naar het jongerenwerk in Nederland.
In de afgelopen tien jaar zijn er duizend jongerenwerkers bijgekomen, maar die houden zich vrijwel allemaal bezig met kortlopende projecten. Zodra een brandje is geblust, wordt de hulp stopgezet, concludeert de MOgroep.
De verhouding structurele/tijdelijke hulp is nu 65:35.
Risicojongeren
Volgens de MOgroep is er sprake van een verontrustende ontwikkeling. Preventie is alleen succesvol als jongerenwerkers gedurende een langere termijn contact hebben met risicojongeren.
De MOgroep pleit daarom voor nog eens 1000 jongerenwerkers extra. Er zijn nu bijna 4000 jongerenwerkers.
Het rapport wordt later vandaag aangeboden aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.
Deel deze pagina
»
»