»
Poster die oproept tot protest op de Iraanse Dag van de Student
rr In Iran worden strenge maatregelen genomen om demonstraties komende week de kop in te drukken. De Iraanse overheid verwacht maandag protesten, want dan is het de Dag van de Student.
Op 7 december wordt jaarlijks herdacht dat drie Iraanse studenten werden doodgeschoten tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Nixon aan Iran in 1953.
Volgens mensenrechtenorganisaties zijn bijna 100 studentenleiders de afgelopen weken opgepakt. Journalisten mogen van maandag tot en met woensdag niet in het centrum van Teheran komen. Volgens de oppositie zijn veiligheidstroepen uit de provincie naar Teheran gehaald.
In juni werd in Iran massaal betoogd tegen de herverkiezing van president Ahmadinejad. Met harde hand werd daaraan een einde gemaakt.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»
»
»