De carrière van Louis van Gaal is voorlopig nog niet beëindigd, toch komt nu al zijn autobiografie uit. De trainer van Bayern München combineert de biografie over zijn turbulente leven met een lesboek over zijn visie op voetbal.
Van Gaal presenteert zijn boeken in de Amsterdam Arena, maar heeft in zijn biografie niet altijd lovende woorden over voor de club die in dat stadion speelt en waarvoor hij meerdere keren werkzaam was. "In mijn periode als technisch directeur ben ik niet zo netjes behandeld, dus de liefde voor Ajax is een beetje bekoeld."
Ronald Koeman
Ook de beschadigde relatie met Ronald Koeman komt ruim aan bod. "Ronald en ik waren vrienden. Maar als de ene vriend zijn baan verliest dankzij de andere vriend, heeft dat vervelende gevolgen."
Toch ziet Van Gaal in Koeman een heel redelijke vervanger als trainer van AZ, die aan alle eisen van de club voldoet. Hij geeft aan dat de overgang naar Bayern niet door zou zijn gegaan, als er in Alkmaar geen geschikte opvolger zou kunnen worden aangetrokken. "Ik ben blij dat ze een waardige vervanger voor mij vonden, anders was ik in Alkmaar gebleven."
Johan Cruijff
Van Gaal geeft in zijn biografie aan waar de relatie tussen hem en Johan Cruijff is misgelopen. Toen de jonge Louis van Gaal een week stage liep bij Barcelona, moest hij plotseling vertrekken vanwege het overlijden van zijn zus. "En daarna deed ineens het verhaal de ronde dat ik hem niet bedankt heb. Nou ja, dat zou kunnen," luidde het commentaar van de trainer.
video
video
»