Oranje verrast sterke Italianen

De Nederlandse volleybalheren hebben hun eerste duel in de tweede poulefase van het EK gewonnen. De ploeg van coach Peter Blangé klopte Italië in Istanbul met 3-1 (25-22, 23-25, 25-21, 27-25). Oranje verloor dit seizoen in de World League viermaal van Italië, waarvan drie keer kansloos. In tegenstelling tot de eerste drie duels op dit EK gaf Blangé Rauwerdink en Klapwijk een basisplaats. Trommel en Van Dijk moesten daardoor op de bank beginnen.

Snelle voorsprong
In de eerste set nam Nederland al snel een voorsprong, maar de Italianen kwamen terug van 13-18 tot 21-22. Oranje had in het vervolg echter iets meer over en pakte de set.


In de tweede set waren de rollen omgedraaid. Nederland maakte ditmaal een achterstand ongedaan, maar de Italianen beschikten over het beste eindschot.


Italianen van slag na derde set

In het derde bedrijf waren de ploegen lang aan elkaar gewaagd. Oranje plaatste echter op 18-16 een tussensprintje, liep uit naar 21-16 en won de set. Italië was even van slag en keek in de vierde set snel tegen een 7-2 achterstand aan. In de slotfase ging het toch nog bijna mis voor Oranje. Nederland werkte op 23-24 een setpunt weg en sloeg daarna op zijn tweede matchpoint alsnog toe.

"Nog nooit gewonnen"
"We probeerden nog even te verliezen", grapte Blangé na afloop. "De koppen waren ineens meer op het scoreboard gericht dan op het veld. Maar ondanks dat ze even de weg kwijt waren, hadden ze op tijd de zaken weer op orde." De bondscoach was zelf ook einigszins verrast door de overwinning. "In deze selectie heeft volgens mij nog nooit iemand van Italië gewonnen", glimlachte Blangé. Oranje speelt de volgende wedstrijd tegen Bulgarije,dat dinsdag Finland versloeg. "Dat zal nog een stuk lastiger worden, voorspelde Blangé. "Maar we gaan weer een poging wagen. We hebben hier alleen maar te winnen."

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

EK volleybal: Nederland-Italië

Na een sterke eerste ronde, begonnen de Nederlandse volleyballers dinsdag aan het echte werk op het EK. Viervoudig Europees... kampioen Italië was de eerste tegenstander in de tweede poulefase.

Audio Gerelateerde audio

  • Horstink: "Gespeeld als mannen" De Nederlandse volleyballers zorgden in de tweede ronde van het EK voor een grote verrassing door Italië te verslaan. Robert... Horstink legt uit hoe Oranje tot deze prestatie in staat was en waarom ze de zege tegen het einde van de vierde set nog bijna weggaven.
  • Blangé blij met enthousiasme Oranje De Nederlandse volleyballers zorgden in de tweede ronde van het EK voor een grote verrassing door Italië te verslaan. Peter... Blangé had zelf ook niet verwacht dat Oranje met zoveel enthousiasme en mentale veerkracht zou spelen.

Video en Audio

  • » Nederland-Bulgarije: 1-2 Audio Het radioverslag van Bas Ticheler en Jack van Gelder bij de 1-2 van de Bulgaar Ilian Micanski in...26 mei 2012, 287 keer afgespeeld
  • » Nederland-Bulgarije: 1-1 Audio Het radioverslag van Bas Ticheler en Jack van Gelder bij de 1-1 van de Bulgaar Ivelin Popov in het...26 mei 2012, 135 keer afgespeeld
  • » Nederland-Bulgarije: 1-0 Audio Het radioverslag van Jack van Gelder bij de 1-0 van Robin van Persie in het oefenduel...26 mei 2012, 188 keer afgespeeld

Meer video en audio