Feyenoord worstelt zich naar zege

Heracles Almelo-Feyenoord 0-1
0-1 Jon Dahl Tomasson (72.)

Feyenoord heeft zich in Almelo naar een 1-0 zege op Heracles geworsteld. De magere overwinning bleek zowaar genoeg voor de gedeelde koppositie.

In een saaie eerste helft kregen beide ploegen één grote kans: Feyenoord-doelman Rob van Dijk redde prima op een hard schot van Willy Overtoom en Heracles-collega Martin Pieckenhagen hield Andwélé Slory van de 0-1 af.

Na rust werd het duel leuker. Heracles had het initiatief, maar voor het doel van Feyenoord ging het telkens mis; schoten van de ijverige Overtoom en Juha Hakola gingen rakelings over en de inzet van Everton naast. De beste - en nauwelijks niet te missen - kansen waren voor Feyenoorder Jon Dahl Tomasson. De eerste verprutste hij nog grandioos, bij de tweede tikte hij - in twee keer, dat wel - wel binnen: 0-1.

Blij en gelukkig
Trainer Mario Been van Feyenoord straalde na afloop. "Ik ben ongelooflijk blij en tevreden", vooral doelend op het positieve resultaat. Over het spel was hij veel minder te spreken. "We moeten nog grote stappen maken. We zijn nog veel te slordig in de opbouw. Dat heeft vooral met een stukje angst te maken. Dat moet er nog uit."

Met zeven punten uit de eerste drie duels en nog nul tegentreffers is Feyenoord in elk geval prima aan het seizoen begonnen. "Ik heb een ploeg die keihard wil werken en wil knokken. Daar begint het allemaal mee. Heracles is een moeilijk te bespelen tegenstander, zeker op het eigen kunstgrasveld. Zo veel ploegen winnen hier niet. Daarom ben ik ook zo gelukkig met deze drie punten."

Kapitaal
Been erkende dat er wel "veel kapitaal" bij hem op de bank had gezeten. "Misschien moeten we er de volgende keer twee bewakers naast zetten", grapte hij. De wisselspelers Roy Makaay, Kevin Hofland, Tim de Cler en Denny Landzaat zijn samen goed voor 105 interlands. Alleen Hofland mocht in de slotfase invallen, de andere
drie prominente reserves bleven aan de kant.

"Ik had Roy na de rust net geroepen om warm te gaan lopen, toen Tomasson scoorde. Dat was lullig voor Roy, want daarna koos ik voor een andere optie. Maar ik heb geen wanklank van hem gehoord en hij was ook blij met onze zege. Nee, wie er zondag tegen Roda JC in onze aanval spelen, weet ik nu nog niet."

Been sprak nog wel waarschuwende woorden. "De ploeg mag niet gaan lijden onder de nukken van een bepaalde speler. Wie problemen veroorzaakt, zal ik zonder aanzien des persoons uit de groep zetten. Dat is geen stoere taal van mij. Zo heb ik het bij mij vorige clubs altijd gedaan, dus nu ook bij Feyenoord."

Deel deze pagina

Video Gerelateerde video

  • video Mario Been over Heracles-Feyenoord Mario Been zag zijn ploeg geen sterke wedstrijd spelen in Almelo, maar Feyenoord won toch van Heracles. Been... was dan ook tevreden met het 1-0 resultaat en de gedeelde koppositie.
  • video Gertjan Verbeek over Heracles-Feyenoord Heracles-trainer Gertjan Verbeek kreeg in Almelo zijn oude club op bezoek. Zijn ploeg had goede kansen tegen... Feyenoord, maar won niet (0-1).
  • video Jon Dahl Tomasson over Heracles-Feyenoord Mario Been koos in de wedstrijd tegen Heracles voor Jon Dahl Tomasson als diepste spits. Roy Makaay moest... vanaf de bank toekijken hoe de Deen de enige goal maakte.

Video en Audio

  • » Nederland-Bulgarije: 1-2 Audio Het radioverslag van Bas Ticheler en Jack van Gelder bij de 1-2 van de Bulgaar Ilian Micanski in...26 mei 2012, 163 keer afgespeeld
  • » Nederland-Bulgarije: 1-1 Audio Het radioverslag van Bas Ticheler en Jack van Gelder bij de 1-1 van de Bulgaar Ivelin Popov in het...26 mei 2012, 74 keer afgespeeld
  • » Nederland-Bulgarije: 1-0 Audio Het radioverslag van Jack van Gelder bij de 1-0 van Robin van Persie in het oefenduel...26 mei 2012, 99 keer afgespeeld

Meer video en audio