Terpstra grijpt de macht in Dauphiné

Niki Terpstra heeft dubbel succes behaald in de derde etappe van Dauphiné Libéré. De Nederlander uit de Milram-ploeg was aan het einde van de 182 kilometer lange rit tussen Tournus en Saint-Etienne de sterkste uit een kopgroep van vijf. De groep had een voorsprong van anderhalve minuut op het peloton en daardoor pakt Terpstra ook de gele leiderstrui. 

Nerveus
De etappe naar Saint-Étienne, met daarin vier klimmetjes van de vierde categorie, begon nerveus. Veel renners probeerden weg te komen uit het peloton, maar tevergeefs. Na 30 kilometer slaagde in de stromende regen uiteindelijk vijf man er toch in een gaatje te slaan: Rémi Pauriol, Inigo Landaluze, Yuri Trofimov, Ludovic Turpin en Niki Terpstra.

Het groepje kon de voorsprong uitbouwen naar ruim zes minuten, waarna het peloton het tempo opvoerde. Met Française des Jeux, en later ook Quick-Step, op kop slonk het gat tot twee minuten. Toen de marge in de laatste twintig kilometer niet veel kleiner werd, begonnen de vijf koplopers te geloven in een overwinning.

Sprint
Voor Terpstra was niet alleen de ritzege interessant, hij hield ook zicht op de leiderstrui. Hij werd dertiende in de tijdrit van zondag, op 41 seconden van winnaar Cadel Evans. Milram deed goed afstoppend werk, waardoor de kopgroep de voorsprong van twee minuten kon vast houden tot aan de finish.

Geen van de leiders deed een poging te ontsnappen en in de sprint bleek Terpstra de sterkste. Landaluze ging in de sprint als eerste aan. Terpstra bleef lang in zijn wiel, maar ging er vervolgens met een fraaie versnelling overheen. Turpin en Trofimov kwamen daarna net tekort om Terpstra nog te passeren.

Het peloton, aangevoerd door Nikolay Troessov, volgde op anderhalve minuut. Terpstra heeft nu in het klassement een voorsprong van 26 seconden op medevluchter Pauriol. Evans is gezakt naar de vijfde plaats, op 1.01 van de nieuwe leider.

Super
Terpstra was dolgelukkig met zijn succes. "Ik ging mee in de ontsnapping voor de leiderstrui", gaf hij zijn strijdplan prijs. "Als je dan wint, is het helemaal super. En in elk geval de mooiste zege uit mijn profloopbaan. Maar ik wil die trui nu nog wel even dragen. Ik concentreer me op de tijdrit van woensdag. Daarin ga ik de gele trui verdedigen", vervolgde de Nederlandse renner strijdvaardig.

De tijdrit van woensdag telt ruim 42 kilometer. "Ik ben beter in de korte tijdritten", bekende Terpstra. "Mijn langere tijdritten lopen meestal wat minder. Ik ben nu echter met de gele leiderstrui supergemotiveerd. Dus wie weet?"

Top-6 etappe 
1.

Niki Terpstra (Nederland/Milram)  
2. Ludovic Turpin (Frankrijk/AG2R) z.t. 
3. Joeri Trofimov (Rusland/BBox-Bouygues Telecom) z.t. 
4. Rémi Pauriol (Frankrijk/Cofidis) z.t. 
5. Inigo Landaluze (Spanje/Euskatel) z.t. 
6. Nikolay Troessov (Rusland/Katjoesja) op 1.32

Top-5 klassement
1.

Niki Terpstra (Nederland/Milram)
2. Rémi Pauriol (Frankrijk/Cofidis) op 0.26  
3. Joeri Trofimov (Rusland/BBox-Bouygues Telecom) op 0.27 
4. Ludovic Turpin (Frankrijk/AG2R) op 0.36 
5. Cadel Evans (Australië/ Silence-Lotto) op 1.01

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Niki Terpstra over de Dauphiné Niki Terpstra sloeg dinsdag een dubbelslag in de Dauphiné Libéré: hij won de etappe en pakte meteen de leiderstrui. Henry Schut... voelde de Milram-renner kort na het diner aan de tand.

Video en Audio

  • » Ten Hag blikt vooruit op Twente-PSV Audio Zaterdagavond staat de topper FC Twente-PSV op het programma. Voor Erik ten Hag, assistent-trainer...20 mrt 2010, 14 keer afgespeeld
  • » Op weg naar Zuid-Afrika: WK 1990 Video Deel zes uit onze reeks 'Op weg naar Zuid-Afrika' gaat over het WK voetbal van 1990 in Italië.20 mrt 2010, 336 keer afgespeeld
  • » Afscheid Renate, Erben en ... Bob? Video Thialf nam na de eerste dag van de WK allround afscheid van drie topschaatsers. KNSB-voorzitter...19 mrt 2010, 6055 keer afgespeeld

Meer video en audio