Yvonne Hak heeft op de tweede dag van de Nederlandse indoorkampioenschappen de titel op de 800 meter veroverd. De 22-jarige atlete uit Alkmaar liep de afstand in 2.04,46, maar net iets boven de limiet voor de Europese indoorkampioenschappen in Turijn (2.03,80).
Hak, die haar titel prolongeerde, liet Machteld Mulder (zilver) en Marjolein de Jong (brons) achter zich.
Opmars
Bij de mannen ging de titel op de 800 meter naar Wouter de Boer. De atleet van TION, al geplaatst voor de EK indoor, won in 1.49,89. ZIlver was voor Hugo de Haan (1.51,08), brons ging naar Nils Pennekamp in 1.51,47. Titelverdediger Robert Lathouwers ontbrak wegens een blessure. Ook specialisten als Bram Som en Arnoud Okken lieten de indoortitelstrijd aan zich voorbijgaan.
De Boer is bezig aan een opmars in Nederland. De 27-jarige Enschedeër deed in zijn kinderjaren aan atletiek, maar stopte daar op zijn dertiende mee omdat er bij hem op de club geen belangstelling was voor de middenafstand. "En in je eentje trainen op die leeftijd wil niemand."
Groot talent
Twee jaar geleden begon hij aan zijn tweede atletiekleven. Inmiddels vader van twee kinderen blijkt er een groot talent in hem te schuilen. "Misschien heb ik een mooie atletiekloopbaan weggegooid, maar dat zal ik nooit weten. Ik had destijds niet het idee dat ik ooit de Olympische Spelen zou halen", zei De Boer na zijn titel.
Inmiddels traint De Boer weer zo'n negen tot tien keer per week. De progressie is merkbaar. Hij liep de limiet voor de EK indoor. In Turijn hoopt hij begin maart de series door te komen. "Ik heb weinig trainingsjaren achter me, dus waarschijnlijk kan ik nog wel een tijdje mee. Zo'n EK indoor vind ik geweldig.
De wereldkampioenschappen outdoor, later dit jaar in Berlijn, zijn voorlopig nog geen doel. "Nu eerst de EK indoor en dan hoop ik volgend jaar de WK indoor en de Europese titelstrijd in de buitenlucht te halen. Die limieten liggen op dit moment meer binnen mijn bereik, maar je weet het nooit."

»
»
»