Kathrin Hölzl heeft in Val d'Isère de wereldtitel veroverd op de reuzenslalom. De Duitse was na twee manches 0,09 seconde rapper dan de Sloveense Tina Maze. Het brons was voor Tanja Poutainen uit Finland die 0,54 moest toegeven.
De Oostenrijkse Kathrin Zettel, eerder al goed voor de wereldtitel op de combinatie, leek na een superieur optreden in de eerste run het goud op te gaan halen. Maar na een slippertje aan het begin van de tweede run kukelde ze zelfs van het podium.
"Ik hoor net dat dit het eerste Duitse goud op deze discipline is in 31 jaar. Wow!", reageerde Hölzl. "Ik ben zo blij. Na mijn vierde plaats in de eerste run had ik alleen nog brons in gedachten. Wel heel spannend om die drie races na de mijne te bekijken. Ik realiseer me dat de goden vandaag met me waren."
De 24-jarige skiester had tot haar gouden optreden van vandaag pas één podiumplaats bij een wereldbekerevenement op haar palmares staan. "Ja,die erelijst krijgt ineens heel wat meer cachet", realiseerde Hölzl zich. Ze is bovendien de eerste wereldkampioene uit Duitsland sinds Martina Ertl. Die was acht jaar geleden in St. Anton de beste op de combinatie.
Champagne
Belangrijke afwezige was Lindsey Vonn. De Amerikaanse eiste in Val d'Isère al wereldtitels op de Super G en afdaling voor zich op, maar de viering van de tweede kostte haar deelname aan de reuzenslalom. Een kapotte champagnefles leverde haar een fatale snee in haar duim op. Vonn hoopt zaterdag wel in actie te kunnen komen op de afsluitende slalom.
De Zwitserse Lara Gut, die zilver greep op de combinatie en de afdaling, verspeelde haar kansen al in de eerste run. Ze gleed weg en hield het vervolgens voor gezien.

»
»
»