»
Rapper Mo$heb
ANP Het Openbaar Ministerie (OM) heeft tegen de Rotterdamse rapper Mo$heb 120 uur werkstraf geëist of 60 dagen hechtenis voor het bedreigen van Geert Wilders. Ook wil justitie dat de rapper een voorwaardelijke gevangenisstraf krijgt van twee maanden.
De zaak wordt behandeld in de extra beveiligde rechtszaal in Rotterdam.
Volgens justitie heeft de rapper Wilders bedreigd in het nummer 'Wie Iz De Volgende' dat op internet staat. Mo$heb zegt dat het "Bam, bam" is als hij Wilders tegenkomt. "Van Gogh en Fortuyn zijn afgeknald. Als jij zo doorgaat, ben je de volgende."
Geïnspireerd
Hij voegt er nog wel aan toe dat hij Wilders niet zelf zal doden, omdat een echte moslim volgens hem geen vlieg kwaad doet.
De rapper vindt dat hij Wilders niet heeft bedreigd. "Ik ben artiest. Dit valt onder de vrijheid van meningsuiting", zei hij in de rechtszaal. Het OM stelt dat hij anderen mogelijk tot geweld heeft geïnspireerd.
Wilders aanwezig
Geert Wilders getuigde zelf tegen de rapper. "Ik krijg werkelijk honderden van dergelijke bedreigingen. Dat gaat je niet in je koude kleren zitten."
Hij zei tegen de rechter dat hij zich niet kan voorstellen dat de rapper zich bedreigd heeft gevoeld door hem. "Als je het niet met mij eens bent, gebruik je democratische middelen om je daartegen te verzetten. Schrijf een artikel in de krant. Ik heb er nooit begrip voor als er een bedreiging wordt geuit."
Deel deze pagina
»
»
»