Amerikaanse voedselbon
Foto: Flickr.com/pengrim/by-nc/2.0/ Steeds meer inwoners van de Verenigde Staten maken gebruik van voedselhulp van de overheid.
Volgens de The New York Times zijn er nu 36 miljoen Amerikanen die gebruik maken van voedselbonnen. Dat is twaalf procent van de bevolking.
De krant schrijft dat hun aantal dagelijks stijgt. Van de zwarte Amerikanen maakt 28 procent gebruik van voedselbonnen om aan zaken als melk en brood te komen.
130 dollar
Onder latino's ligt dat percentage op vijftien, en bij blanken op acht. Ieder gezinslid krijgt zo'n 130 dollar per maand van de overheid.
Onder president Bush zijn de inschrijvingsprocedures voor voedselbonnen vergemakkelijkt. Dat verklaart deels de toename van het aantal gebruikers.
Deel deze pagina
»
»