Dubai
AFP Abu Dhabi overweegt Dubai financieel te steuen steunen. Er zal geen blanco cheque worden gegeven, maar volgens een woordvoerder van Abu Dhabi is wel hulp mogelijk via bedrijven die banden hebben met de regering van de Golfstaat.
Afgelopen week kwam aan het licht dat Dubai onder invloed van de economische crisis zijn betalingsverplichtingen niet kan nakomen. De prijzen van het vastgoed zijn ingezakt en bouwplannen zijn uitgesteld of van de baan.
Indirect
Dubai World, het grootste staatsbedrijf van het emiraat, heeft uitstel van betaling gevraagd. Het bedrijf heeft een schuld van veertig miljard euro. De financiële zorgen in het emiraat leidden donderdag tot onrust en dalende koersen op de financiële markten.
Dubai en Abu Dhabi maken deel uit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), een los verband van zeven Arabische vorstendommen.
Abu Dhabi verleende eerder al voor tien miljard euro indirecte steun aan Dubai. Hoeveel geld daar nu nog bijkomt, is niet duidelijk.
Gewapend
De VAE zijn één van de grootste olie-exporteurs ter wereld, maar Abu Dhabi profiteert daar veel meer van dan Dubai. Voorafgaand aan de economische crisis verdiende Dubai veel aan het toerisme, maar ook die inkomstenbron is opgedroogd.
Gezien de historie is hulp van Abu Dhabi aan Dubai niet vanzelfsprekend. In de jaren veertig hadden beide Golfstaten een gewapend conflict. De VAE is een voormalige Britse kolonie en is sinds 1971 onafhankelijk.
