Chinese gevangenen
Foto: AFP In een officiële publicatie van de Chinese overheid wordt het bestaan van geheime gevangenissen erkend. In deze illegale gevangenissen worden mensen opgesloten en mishandeld die naar de hoofdstad Peking komen om problemen aan de kaak te stellen.
Het bestaan van de gevangenissen wordt onthuld in het tijdschrift Liaowang, uitgegeven door het staatspersbureau Xinhua. Het tijdschrift wordt gelezen door China's politieke elite. Uit de publicatie blijkt dat er minstens 73 geheime gevangenissen zijn in de hoofdstad, gevestigd in psychiatrische inrichtingen en leegstaande panden.
Dagelijks komen er in de hoofdstad honderden mensen aan met een klacht uit de provincie. Vaak worden zij opgepakt door een van de 10.000 agenten in burger of medewerkers van beveiligingsfirma's die zijn ingehuurd door de provincie om de burgers terug te brengen.
Mishandelingen en dreigementen
Een 43-jarige vrouw uit de provincie Sichuan werd verteld dat als zij zou proberen te ontsnappen, ze zou worden overgeleverd aan de gevangenen in de mannengevangenis.
Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HWR) heeft gesproken met 38 voormalig gevangen burgers. Uit de gesprekken blijkt dat zij worden geslagen, seksueel misbruikt, beroofd en geïntimideerd. Volgens een uitgebreid rapport van HWR bestaat het systeem van de illegale gevangenissen sinds 2003.
Vaak worden gevangen burgers pas na vele weken teruggebracht naar hun provincie met waarschuwing niet terug te keren naar de hoofdstad.
Deel deze pagina
»
»
»