|
Raemon Sluiter heeft de eerste ronde van Wimbledon niet overleefd. In vier sets, 5-7, 6-1, 7-5 en 6-1 verloor de Rotterdammer van de nummer zeventien van de plaaatsingslijst Jonas Björkman.
De partij van Sluiter begon maandagmiddag om 13.00 uur, maar moest vanwege de typische Londense regenval enkele keren onderbroken worden. Ruim zeseneenhalf uur later, om 19.45 uur, kwam er een einde aan Sluiters Wimbledon.
Het begin van zijn partij tegen de Zweed leek nog zo hoopgevend. Hij zette Björkman flink onder druk, brak diens opslag in de achtste game en pakte de eerste set. In het tweede bedrijf kwam Sluiter er niet meer aan te pas, omdat hij geen antwoord had op het agressievere tennis van Björkman.
Binnen korte tijd stond de Rotterdammer met 3-0 achter en na de eerste regenpauze trok Björkman de set vlot naar zich toe.
In de derde set ging het lang gelijk op, maar bleek Björkman de sterkste en vooral de rustigste. Sluiter liet zich van zijn slechtste kant zien, door zijn frustatie op de lijnrechter en umpire te botvieren. Hij gooide een bal naar de lijnrechter en toen hij daar een officiële waarschuwing voor kreeg, foeterde hij de umpire uit. "In de omgang lijk je een aardige jongen, maar op de stoel ben je totaal anders."
In de vierde set bleef Sluiter woedend en dat deed zijn tennis bepaald geen goed. Björkman won met 6-1 en ook hij kreeg het nodige te horen van Sluiter. De Rotterdammer had zich mateloos geërgerd aan de Zweed: "Je mag na een ace wel in jezelf zeggen dat het een goede serve was, maar zoiets doe je niet hardop. Een punt vieren als de ander uitglijd is ook niet netjes."
Desondanks vond Sluiter niet dat de overwinning van de Zweed onterecht was. "Eerlijk is eerlijk, hij heeft de overwinning afgedwongen." Een grote teleurstelling voor Sluiter, die de vorige vier edities van Wimbledon wel de tweede ronde haalde. Bovendien betekent zijn nederlaag waarschijnlijk dat hij uit de top-100 valt en dat deed misschien nog wel het meeste pijn.