Uw browser ondersteunt geen JavaScript. Hierdoor kunnen wij helaas geen optimale werking van de site garanderen.
   
 
 
 NOS Nieuws - Buitenland  
Mydoom.M ook in Nederland actief 26-07-'04
De internet zoekmachine Google

De nieuwe variant van het computervirus Mydoom.M is nu ook in Nederland opgedoken. Gisteren werden vooral zoekmachines in de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk door het virus getroffen. 

De zogeheten worm verspreidt zich via bijlagen in e-mails en maakt gebruik van zoekmachines als Google, Lycos en Yahoo. Besmette computers vragen via de zoekmachines nieuwe e-mailadressen op om het virus door te sturen. 

Mensen die de zoeksites bezoeken, krijgen een mailtje met een foutmelding. Als ze het mailtje openen, raken ze ook geïnfecteerd. 

De MyDoom-variant overstelpt de zoekmachines met zoekopdrachten, waardoor de zoekprogramma's trager gaan werken of zelfs helemaal niet meer kunnen functioneren. 

Google 
Beveiligingsexpert Van Oers van McAfee zegt dat Mydoom.M zich in een dag tijd razendsnel heeft verspreid. Dagelijks gebruiken alleen al 200 miljoen mensen Google. De internetpagina van de zoekmachine raakte maandag overbelast door aanvragen van het virus. 

Van Oers denkt niet dat zoekmachine Google doelwit van het virus is. Maar het virus sloeg wel precies toe op het moment dat het Californische bedrijf de verwachting uitsprak dat de naderende beursgang bijna drie miljard euro zal opleveren.

De eerste succesvolle infectie deed zich maandag voor in Duitsland. Het vermoeden bestaat daarom dat het virus daar is gemaakt. Ook de eerste variant van het beruchte computervirus Sasser, dat eerder dit jaar problemen veroorzaakte, kwam uit Duitsland. 

Lees ook
Google lijkt doel van nieuw virus
Links
Vraag en antwoord over computervirussen
Technische informatie over de nieuwe MyDoom-variant op de site van McAfee


 
ga naar www.nos.nl
NOS Nieuws - Buitenland
NOS Nieuws - Buitenland