Uw browser ondersteunt geen JavaScript. Hierdoor kunnen wij helaas geen optimale werking van de site garanderen.
   
 
 
 NOS Nieuws - Buitenland  
Maker Sasser-virus bekent 8-05-'04
Aan het werk op internet
Een Duitse scholier (18) heeft na arrestatie bekend de maker van het computervirus Sasser te zijn. De Duitse politie heeft de jongen na verhoor weer vrijgelaten.

Het computervirus Sasser verspreidde zich de laatste weken razendsnel via een zwakke plek in het besturingssysteem Microsoft Windows.

Beloning
Het Amerikaanse softwarebedrijf Microsoft wil de informanten die bij de opsporing van de Duitse scholier geholpen hebben, belonen met 250.000 euro. De beloning wordt na de veroordeling van de jongen betaald, verklaarde vice-president Brad Smith van Microsoft.

Volgens de politie is de arrestant een scholier in het voortgezet onderwijs. Nadere gegevens over de identiteit van de jongen of zijn opsporing zijn niet bekendgemaakt. De Duitse justitie wil hem vervolgen wegens computersabotage.

Anti-virus
De 18-jarige jongen zou volgens de Duitse politie ook anti-virusprogramma's geschreven hebben. Uit het anti-virusprogramma Netsky zou hij het Sasser-virus ontwikkeld hebben.

De eerste versie van het Sasser-virus dook vorig weekeinde op. Aan het einde van de week leek het over zijn hoogtepunt heen te zijn.

Anders dan de meeste computervirussen verspreidt het zich niet via e-mail, maar kan het via internet ongemerkt elke onbeveiligde computer binnendringen. 

Philips
Het heeft wereldwijd inmiddels duizenden computers besmet. In Nederland zijn ook bedrijven als Philips en uitgeverij PCM getroffen. 

Sasser is niet schadelijk, maar wel erg lastig. Een besmette computer schakelt zichzelf steeds uit en start daarna opnieuw op.  






Lees ook
Nieuw computervirus slaat toe


 
ga naar www.nos.nl
NOS Nieuws - Buitenland
NOS Nieuws - Buitenland