Uw browser ondersteunt geen JavaScript. Hierdoor kunnen wij helaas geen optimale werking van de site garanderen.
   
 
 
 NOS Nieuws - Buitenland  
Chirac voor referendum over Turkije 1-10-'04
Chirac

De Franse president Chirac is voorstander van een referendum in zijn land over toetreding van Turkije tot de Europese Unie. Hij zei dat in Straatsburg tijdens een ontmoeting met de Duitse bondskanselier Schröder.

De president pleit voor een herziening van de Franse grondwet, waardoor het mogelijk wordt een referendum te houden. Daarmee geeft hij gehoor aan de eisen van zijn eigen partij UMP. 

Constitutie
Hij heeft zijn regering inmiddels gevraagd de mogelijkheden te onderzoeken om de constitutie aan te passen, zodat de toetreding van alle lidstaten aan het volk wordt voorgelegd in een referendum. "Ik kan alle Fransen geruststellen, ze mogen meepraten", aldus Chirac.

Chirac is zelf vóór Turkse troetreding tot de EU, maar zijn partij, die de absolute meerderheid heeft in het Lagerhuis en de Senaat, is tegen. Ook de meerderheid van de Franse bevolking is tegen de toetreding.

Definitieve beslissing
De Europese Commissie beoordeelt woensdag of Turkije klaar is voor toetredingsonderhandelingen. De definitieve beslissing hierover valt in december op de Europese top. De toetredingsonderhandelingen met Turkije zullen zeker tien jaar duren. Pas daarna zou een referendum kunnen plaatsvinden. 


 



 
ga naar www.nos.nl
NOS Nieuws - Buitenland
NOS Nieuws - Buitenland