Uitslag B-staal Jan Ullrich vrijdag 04-07-2002
 
Jan Ullrich krijgt vrijdag de uitslag te horen van de B-staal. Bij de oud-Tourwinnaar werd bij een onaangekondigde controle door zijn eigen ploeg (!) tijdens de revalidatie van een knie-operatie het stimulerende middel aangetroffen. Als ook de contra-expertise positief blijkt te zijn, kan hij voor zes maanden geschorst worden.

Vorig jaar ontsnapte Ullrich nog aan een schorsing. In de Ronde van Italië waren toen sporen van cortocoïden in zijn urine gevonden. Bij dat voorval kon hij echter een medisch attest overhandigen waaruit bleek dat hij het middel gebruikte om de gevolgen van astma te onderdrukken.

Jan UllrichUllrich werd op 12 juni onaangekondigd op doping gecontroleerd in een kliniek waar hij revalideerde van een operatie. De Duitser was geholpen aan een slijmbeurs in zijn knie. Door die blessure kwam hij dit jaar slechts in één koers uit, de Ronde van Qatar. Volgens Kindervater, de directeur van de Telekomploeg, komt Ullrich dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie.

Ullrich schreef in 1997 geschiedenis door op 23-jarige leeftijd als eerste Duitser de Ronde van Frankrijk te winnen. Daarnaast werd hij in de Franse etappekoers tweede in '96, '98, '00 en '01. De in de DDR opgegroeide Ullrich maakte in 1993 al naam door de mondiale wegtitel bij de amateurs op zijn naam te schrijven. In 1999 won hij de Ronde van Spanje en het WK tijdrijden. Het jaar daarop pakte Der Jan de olympische wegtitel. In 2001 werd hij voor de tweede keer wereldkampioen tijdrijden.

Tot 1 mei 2002 stond Ullrich te boek als "nette jongen". Op die datum reed hij echter door na met zijn Porsche een fietsenstalling geramd te hebben. Bij zijn aanhouding thuis werd bovendien een alcoholpromillage van 1,41 geconstateerd. Hij moest daarop zijn rijbewijs inleveren en een fikse geldboete betalen.

Wielrennen

Algemeen

UCI-ranglijst

Kalender eendagswedstrijden

Kalender rittenkoersen

Werelbekercyclus

Overzicht WB-wedstrijden

Stand WB-klassement

Eindstand WB 2001


Site tip

Ullrich geeft een reactie op zijn eigen site