Van Velde en Wennemars op podium WK sprint 19-01-2003
klik hier om het geluidsfragment te beluisterenGerard van Velde
klik hier om het geluidsfragment te beluisterenMarianne Timmer
Jeremy Wotherspoon heeft bij de WK sprint voor de vierde keer mondiaal goud gewonnen. De pijlsnelle Canadees won op de tweede dag de 500 meter en maakte op de kilometer geen fout. Gerard van Velde won in Calgary de zilveren medaille, Erben Wennemars eindigde als derde.

Beorn NijenhuisBeorn Nijenhuis, zaterdag al uitstekend op dreef, wist op de kilometer het wereldrecord bij de junioren te verbeteren. Het 18-jarige talent zette een tijd van 1.08,53 op de klokken, wat hem uiteindelijk de elfde plaats in het algemeen klassement opleverde.



Jeremy Wotherspoon Record

Wotherspoon legde de basis voor de zijn vierde mondiale titel op de 500 meter. De Canadees kwam tegen Hiroyasu Shimizu dankzij een geweldige laatste binnenbocht terug uit geslagen positie en pakte met 34,49 de winst.

Gerard van Velde kwam eveneens tot een uitstekende prestatie. De Nederlander verbeterde met 34,61 - goed voor de tweede plaats - opnieuw het Nederlandse record op de kortste sprintafstand. Shimizu werd derde.

Ook Erben Wennemars en Jan Bos schaatsten sneller dan op de eerste dag. Wennemars kwam tot 34,96 (vijfde), Bos (zevende) reed met 35,01 zelfs bijna 0,3 seconde sneller dan zaterdag. Wennemars toonde zich na afloop ietwat teleurgesteld. "Het ging iets te gehaast. Ik kan zeker nog een tiende sneller", aldus de Dalfsenaar. Beorn Nijenhuis, die gisteren een persoonlijk record reed, rondde de 500 meter af in een tijd van 35,59, wat goed was voor plaats zestien.

Garbrecht
Monique Garbrecht werd in Calgary voor de vijfde keer wereldkampioene op de sprint. De Duitse schaatsster won op de Olympic Oval alle afstanden en gaf haar titel daarmee extra cachet. De Canadese allroundster Cindy Klassen legde verrassend beslag op de tweede plaats, de Japanse Shihomi Shinya werd derde.

Monique Garbrecht Garbrecht, die met haar eindzege bijna op gelijke hoogte kwam met de legendarische en Karin Kania-Enke (zes zeges), liet op de tweede dag wederom haar klasse zien. De Duitse schaatsster dook op de 500 meter onder de 38 seconden en liet met 37,75 de concurrentie haar hielen zien. Alleen de Chinese Manli Wang kon Garbrecht nog enigszins bijbenen: 37,96.

Ook op de 1000 meter kwam Garbrecht niet in gevaar. Sterker nog: haar tijd van 1.14,54 was goed voor een baanrecord én de afstandzege. Marianne Timmer sloot het sprinttoernooi af als beste Nederlandse. Zij werd achtste. Dat deed de schaatsster uit Sappemeer pijn. "Het is even slikken", aldus Timmer, die de WK zaterdag verknalde na een misslag op de 500 meter. "Het hele WK was meteen verpest. Het was een missertje in de bocht. Echt ontzettend jammer".

Andrea Nuyt sloot het schaatsevenement af als tiende. Yvonne Leever werd 20ste, terwijl Marieke Wijsman zich tevreden moest stellen met de 23ste stek in de eindrangschikking.

Hoofdpunten pagina
Overzicht sport

WK-sprint in Calgary

Uitslagen heren

Uitslagen dames

Algemeen klassement heren

Algemeen klassement dames



Verslag dag 1

Verslag dag 2

Voorbeschouwing: wie klopt Jeremy Wotherspoon?


Lees ook
Klassementen
WB heren


Klassementen
WB dames


Uitslagen
WB-wedstrijden