Favorieten voldoen aan verwachting 18-01-2003
klik hier om het geluidsfragment te beluisterenGerard van Velde over zijn eerste dag
klik hier om het geluidsfragment te beluisterenErben Wennemars over zijn eerste dag
klik hier om het geluidsfragment te beluisterenMarianne Timmer over haar eerste dag
Topfavoriet Jeremy Wotherspoon gaat na de eerste dag van de WK sprint in het Canadese Calgary aan de leiding. De Canadees won de eerste 500 meter, maar moest op de 1.000 meter genoegen nemen met de tweede stek. Erben Wennemars was hem éénhonderdste seconde te snel af.

Record
Gerard van Velde ziet het helemaal zittenGerard van Velde vestigde een nieuw nationaal record op de 500 meter: 34,68 seconden. Met die tijd legde hij beslag op de derde plaats. Wotherspoon en de Japanner Hiroyasu Shimizu - die in de aanloop naar het toernooi voortdurend klaagde over pijn in zijn rug, maar in 9,39 wel de snelste eerste honderd meter ooit schaatste - bleven de Heerdenaar voor.

Beorn Nijenhuis laat een prima indruk achterOutsider Wennemars belandde net naast het podium. Hij verspeelde 0,59 op Wotherspoon. Debutant Beorn Nijenhuis leverde een prima prestatie door zijn persoonlijk record fiks aan te scherpen - tot 35,29 - en de teleurstellende Jan Bos éénhonderdste voor te blijven.



Winst
Gaat Erben Wennemars nog voor een stunt zorgen?Op de 1.000 meter lieten Wennemars en Van Velde zien in goede vorm te steken. De Dalfsenaar won de kilometer zelfs (1.08,40), eenhonderdste voor Wotherspoon en 0,17 voor de Amerikaan Joey Cheek. Van Veldes tijd van 1.08,65 was goed voor de vierde plaats op de afstand en de tweede plaats in het klassement. Op de 500 meter van zondag start hij met een achterstand van 0,39 op Wotherspoon.

'Koele kikker' Jeremy Wotherspoon maakt favorietenrol voorlopig waarWennemars denkt niet dat hij nog kans maakt op de wereldtitel. "Nee, het gat naar Jeremy is te groot, dat moet Gerard maar dichtrijden. Ik ga nog wel voluit voor de derde plaats en een scherpe tijd op de 1.000 meter van morgen."




Favoriete
Tegen Monique Garbrecht lijkt geen kruid gewassenTitelfavoriete Monique Garbrecht won bij de dames de eerste twee afstanden. Op het ijs van de Olympic Oval legde de Duitse haar eerste 500 meter af in 37,76. Haar directe tegenstandster, de Chinese Manli Wang, deed 0,06 langer over de halve kilometer. De derde podiumplaats was voor
de Japanse Shihomi Shinya in 38,09.

Andrea Nuyt was in 38,33 - goed voor de zesde stek - veruit de beste Nederlandse. Yvonne Leever reed weliswaar een persoonlijk record (38,99), maar die tijd bracht haar niet verder dan de negentiende plaats. Voormalig ijskoningin Marianne Timmer klokte de twintigste tijd, terwijl Marieke Wijsman daar vier plaatsen achter eindigde.

Oppermachtig
Ook op de 1.000 meter was Garbrecht oppermachtig. Zij bleef als enige onder de 1.15: 1.14,89. De Amerikaanse Jennifer Rodriguez (1.15,05) pakte zilver, de Canadese Cindy Klassen (1.15,16) brons.

Marianne Timmer herstelde zich van haar mislukte 500 meter door als vierde te eindigen, maar het podium zal voor haar onbereikbaar blijven. Dat laatste geldt ook voor Andrea Nuyt - vorig jaar nog winnares van het zilver -, die alle concurrenten verder weg zag lopen. Haar achterstand op de Chinese Manli Wang, die de derde plek in het klassement bezet, bedraagt inmiddels 0,69 voor de 500 meter van zondag.

Hoofdpunten pagina
Overzicht sport

WK-sprint in Nagano

Uitslagen heren

Uitslagen dames

Algemeen klassement heren

Algemeen klassement dames



Verslag dag 1

Verslag dag 2

Lees ook
Klassementen
WB heren


Klassementen
WB dames


Uitslagen
WB-wedstrijden


WB-winnaars heren

WB-winnaars dames