Nederlandse bende smokkelde al sinds vorig jaar 06-07-2000
 
De Nederlandse tak van de criminele organisatie die volgens justitie verantwoordelijk is voor het mensensmokkeldrama in Dover was al sinds vorig jaar actief. De Turks-Nederlandse bende heeft op grote schaal illegalen via Nederland naar Engeland gesmokkeld. Dat blijkt volgens NRC Handelsblad uit het dossier over de zaak.

De chauffeur Perry W., die in Dover is gearresteerd omdat hij de vrachtwagen met de 58 dode Chinezen bestuurde, zou vanaf vorig jaar vier tot vijf keer een transport naar Engeland hebben gebracht. Zijn vriend L.N. uit Schiedam zou in dezelfde periode twee keer een groep illegalen naar Dover hebben gereden. Per keer ging het om tientallen Chinezen.

De chauffeurs verdienden duizend gulden per illegaal. W. streek zo 150.000 gulden op, N. zeker tienduizenden. De opdrachtgevers waren Turkse Nederlanders uit de omgeving van Rotterdam. Dit zou blijken uit verklaringen die N. heeft afgelegd.

N. verklaarde ook over de voortvluchtige O. Deze zou de bende leiden. Deze Turkse Nederlander is volgens het dossier al sinds 1998 betrokken bij mensensmokkel. De politie had hem klaarblijkelijk al voor het fatale transport naar Dover in het vizier, want uit de justitiedocumenten blijkt dat hij de afgelopen maanden is geobserveerd.

Hoofdpunten pagina
Overzicht dossiers

Inhoud dossier Dover

Nieuwsoverzicht

Archief 2002
Archief 2001
Archief 2000

Het drama

Het vluchtverhaal

De arrestaties

Nederlandse bende smokkelde al sinds vorig jaar

Portret 'De Slangenkoppen'

Site tips