Prinsesje wordt protestants

 
Het kindje van Willem-Alexander en Máxima wordt waarschijnlijk in de Grote Kerk in Den Haag gedoopt. Ze zal na haar doop worden ingeschreven als dooplid van de Hervormde of Protestantse Gemeente.

Tijdens zijn verloving met Máxima, kondigde Willem-Alexander al aan dat de kinderen in de protestantse traditie worden opgevoed. Prins Willem-Alexander is Nederlands-Hervormd, prinses Máxima is rooms-katholiek.

De Grote Kerk in Den Haag heeft een hechte band met het koninklijk huis. Koningin Beatrix en prins Willem-Alexander werden er ook gedoopt. Koningin Wilhelmina en prins Hendrik zijn er in 1901 getrouwd, evenals prinses Juliana en prins Bernhard in 1937, prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven in 1967 en prins Constantijn en Laurentien Brinkhorst twee jaar geleden.

Jorge ZorreguietaZorreguieta
De vader van Máxima, Jorge Zorreguieta, is bij de doop van zijn kleinkind welkom. Een meerderheid van de Tweede Kamer stemde hiermee in vlak na de bekendmaking van de zwangerschap van Máxima. De Kamer vindt de doop een puur kerkelijke aangelegenheid en geen staatszaak.

Zorreguieta besloot bij het huwelijk van zijn dochter met kroonprins Willem-Alexander weg te blijven nadat zijn eventuele komst veel stof deed opwaaien. Zorreguieta behoorde in het verleden tot het omstreden Videla-bewind in Argentinië.

Hoofdpunten pagina
Overzicht binnenlands nieuws

Inhoud dossier

Nieuws
. Máxima bevallen
. nieuwsoverzicht
. kort nieuws

Fotopagina's
. het prinsesje
. impressie v/d dag
.
twee weken later

Audio/videopagina

Officiële verklaringen
. communiqué RVD
. toespraak premier

Achtergronden
.
troonopvolging
. stamboom
. geloof en doop
. rituelen
. keizersnede?

. gedicht Gerrit Komrij

Portret ouders:
. Willem-Alexander
. Máxima

Site tips