Dossier Molukken (bijgewerkt tot 4-5-2002)  
 
Christenen en moslims op de Molukken hebben op 12 februari 2002 een vredesakkoord gesloten. Het vredesakkoord moet een eind maken aan het geweld op de Molukken dat drie jaar heeft geduurd. Bij die gewelddadigheden zijn zeker 9000 mensen om het leven gekomen.

Oorsprong van het conflict
De gewelduitbarsting op de Molukken begon begin 1999 met een onbeduidend incident. Een islamitisch buschauffeur kreeg ruzie met een christelijke passagier over een buskaartje. Daarop volgden bloedige gewelddadigheden die nog steeds voortduren.


Politieke maatregelen
Een missie van in Jakarta gestationeerde diplomaten uit EU-landen ging naar de Molukken. Welke politieke maatregelen werden ondernomen om het geweld te stoppen?


Molukkers in Nederland
De Molukse gemeenschap in Nederland was vanaf het oplaaien van het geweld zeer verontrust over de ontwikkelingen op de Indonesische eilanden.

Ambon-stad volledig verwoest
Radioreportages vanaf Ambon
Correspondente Wilma van der Maten maakte voor het Radio 1-Journaal bijdragen over de situatie op de Molukken. De reportages zijn nogmaals te beluisteren.



Site tips

Tips voor diegenen die op internet meer willen vinden over de Molukken.


Hoofdpunten pagina
Overzicht dossiers

Dossier Molukken

Nieuwsoverzicht
overzicht 2002
archief 2001
archief 2000

Oorsprong van
het conflict

50 jaar Molukkers in Nederland

Molukse gemeenschap
in Nederland

Radioreportages
vanaf Ambon


Dossier Indonesië

Site tips