Dode en gewonden bij zelfmoordaanslag Irak

24-09-2003

 
Bij een aanslag in Bagdad is een Irakees om het leven gekomen. Tweeëntwintig mensen, met name Iraakse veiligheidsfunctionarissen, raakten gewond. Vier van hen zouden er ernstig aan toe zijn.

De bus na de explosieEen bom die op de weg was gelegd, ging af toen er een Amerikaans konvooi langskwam. Er raakten geen Amerikaanse militairen gewond. Wel echter de Irakezen die in een pendelbus passeerden. Volgens een woordvoerder van het Amerikaanse leger was de bom wel voor Amerikanen bedoeld.

Sinds 1 mei, toen de Amerikaanse president Bush de oorlog officieel ten einde verklaarde, worden er bijna iedere dag aanslagen gepleegd op Amerikaanse soldaten. Washington geeft de schuld van die aanslagen aan getrouwen van Saddam en leden van al-Qaeda. In totaal zijn er bijna 70 Amerikaanse soldaten omgekomen in Irak na het einde van de oorlog.


Hoofdpunten pagina
Overzicht dossiers


Inhoud dossier

Nieuwsoverzicht

VS zoekt opnieuw steun bij VN

Nederlandse militairen naar Irak

Legitimatie oorlog blijft omstreden

Onderzoek David Kelly

'Most wanted Iraqis'

Portretten
. Paul Bremer III
. Achmed Chalabi
. George W. Bush
. Saddam Hussein

Aanval op Irak (NOS/NOVA)

Site tips