Zeven Amerikanen gewond in Falluja 01-05-2003
klik hier om het videofragment te bekijkenVerslag NOS-Journaal  
Falluja is in de ban van anti-Amerikaanse betogingenZeven Amerikaanse soldaten in Falluja zijn gewond geraakt na een granaataanval op een legerbasis. Onbekenden gooiden twee handgranaten naar het complex waar de militairen verblijven. Na de aanval onstonden er schermutselingen tussen Amerikaanse troepen en enkele Irakezen. Daarbij zouden geen gewonden zijn gevallen.

De spanning in de stad is hoog opgelopen door de Amerikaanse aanwezigheid. De VS gaat ervan uit dat de aanval een reactie is op incidenten waarbij deze week doden vielen. Maandag kwamen dertien Irakezen om het leven toen de Amerikanen het vuur openden op demonstranten. Twee dagen later overleden twee anderen in een vergelijkbaar incident.

De VS houdt vol dat de militairen pas het vuur openden nadat de Irakezen zelf begonnen met schieten. Iraakse getuigen spreken dit echter tegen.


Inhoud dossier

Nieuwsoverzicht

Arrestatie Saddam
. Hoofdprijs voor VS
. Iedereen wil wat anders met Saddam
. Foto's na arrestatie
. Foto's voor arrestatie
.
Audio/videopagina

VS draagt macht in Irak over

Nederlandse militairen naar Irak

Legitimatie oorlog blijft omstreden

De affaire David Kelly

'Most wanted Iraqis'

Portretten
. Paul Bremer III
. Achmed Chalabi
. George W. Bush
. Saddam Hussein

Aanval op Irak (NOS/NOVA)

Site tips